Chervichenko: Dinamo Karpin bilan kuchayadi hali
Sobiq «Spartak» klubi prezidenti Andrey Chervichenko «Dinamo» jamoasi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jamoa bosh murabbiyi Valeriy Karpindir. Rossiya Premyer-ligasining dastlabki ikki turida «oq-ko‘k» jamoasi o‘z maydonida «Baltika» bilan 1:1 hisobida durang o‘ynadi va «Rostov»ni 1:1 hisobida mag‘lub etdi.
Chervichenko so‘zlariga ko‘ra, «Dinamo» mavsumga sekin kirishyapti, ammo kelajakda o‘zini yaxshi tomondan ko‘rsatadi. U aytishicha, Karpinning jamoalari odatda mavsum boshida qiyinchiliklarga duch keladi, keyin esa o‘z sur’atini oshiradi.
Shu bois, «Dinamo» ham vaqt o‘tishi bilan kuchayadi va natijalarini yaxshilaydi. Rossiya chempionatining uchinchi turida «Dinamo» «Krasnodar» jamoasiga qarshi safarda o‘ynaydi.
Ushbu o‘yin 2-avgust, shanba kuni bo‘lib o‘tadi. Jamoa muxlislari va mutaxassislar bu bahsni e’tibor bilan kutmoqda.
Umid qilamizki, «Dinamo» yangi o‘yinda o‘zining kuchini ko‘rsatadi va turnir jadvalida yuqori o‘rinlarni egallaydi.

Червиченко: Динамо еще усилится с Карпиным
Бывший президент клуба «Спартак» Андрей Червиченко высказал мнение о команде «Динамо». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды Валерий Карпин. В первых двух турах Российской Премьер-Лиги «бело-голубые» сыграли вничью 1:1 с «Балтикой» на своем поле и победили «Ростов» со счетом 1:1.
По словам Червиченко, «Динамо» медленно входит в сезон, но в будущем покажет себя с хорошей стороны. Он отметил, что команды Карпина обычно сталкиваются с трудностями в начале сезона, а затем увеличивают свой темп.
Поэтому «Динамо» тоже со временем усилится и улучшит свои результаты. В третьем туре чемпионата России «Динамо» сыграет в гостях с командой «Краснодар».
Этот матч состоится 2 августа, в субботу. Болельщики и специалисты с вниманием ждут этого поединка.
Надеемся, что «Динамо» в новом матче продемонстрирует свою силу и займет высокие места в турнирной таблице.