Semak jarohatlar sabab legionerlar yo‘qligini bildirdi
Zenit jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semak Matc TV telekanaliga Rubin jamoasi bilan o‘yin oldidan intervyu berdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘tgan mavsumda Zenit jamoasi Rubin bilan o‘ynagan to‘rtta uchrashuvda hech qanday gol o‘tkazib yubormaganini ta’kidladi. Shuningdek, Rubin jamoasida joriy mavsum oldidan katta o‘zgarishlar bo‘lmaganini aytdi.
Murabbiyga ko‘ra, raqib jamoa har doim o‘z maydonida yaxshi o‘ynaydi va o‘tgan mavsumda uy uchrashuvlarida 9 ta g‘alaba qozongan. Bu esa Rubinning uy maydonida kuchli raqib ekanini ko‘rsatadi.
Semakning fikricha, o‘tgan mavsum natijalari endi o‘tib ketgan va joriy mavsum yangi. Shuning uchun bugungi o‘yinda ikkala jamoaning o‘yin sifati va natijasi muhim ahamiyatga ega bo‘ladi.
Jarohat olgan futbolchilar haqida savolga javoban, murabbiy Vendel hozircha to‘liq tayyor emasligini, Luis Enrique esa mayda mushak jarohati olganini ma’lum qildi. U keyingi o‘yinga tayyor bo‘lishiga umid bildirdi.
Erakovich esa tish og‘rig‘i sabab bugungi o‘yinda qatnasha olmadi. Semak Jersonning holati haqida ham gapirdi.
Luis Enriquening yo‘qligiga qaramay, Jerson start tarkibida maydonga tushib, yaxshi o‘yin ko‘rsatdi. U to‘liq o‘ynashi yoki yo‘qligini esa o‘yinning davomida ko‘rib borishlarini aytdi.

Семак сообщил, что из-за травм нет легионеров
Главный тренер команды Зенит Сергей Семак дал интервью телеканалу Матч ТВ перед игрой с командой Рубин. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в четырех встречах команды Зенит с Рубином в прошлом сезоне не пропустил ни одного гола. Также он сказал, что в команде Рубин перед текущим сезоном не произошло больших изменений.
По словам тренера, соперник всегда хорошо играет на своем поле и в прошлом сезоне одержал 9 побед в домашних матчах. Это показывает, что Рубин является сильным соперником на домашнем стадионе.
Семак считает, что результаты прошлого сезона теперь в прошлом, а текущий сезон новый. Поэтому в сегодняшней игре качество игры и результат обеих команд будут иметь важное значение.
На вопрос о травмированных футболистах тренер сообщил, что Вендель пока не полностью готов, а Луис Энрике получил небольшую мышечную травму. Он выразил надежду, что тот будет готов к следующей игре.
Еракович не смог участвовать в сегодняшней игре из-за зубной боли. Семак также говорил о состоянии Джерсона.
Несмотря на отсутствие Луиса Энрике, Джерсон вышел в стартовом составе и показал хорошую игру. Он сказал, что будет следить за тем, сможет ли он сыграть полностью или нет в ходе матча.