Javod: O‘yinda nazoratni yo‘qotdik, gol o‘tdi
Orenburg va Dinamo Makhachkala jamoalari o‘rtasidagi o‘yinda eng yaxshi futbolchi deb topilgan Javod Mohammad Hosseinnezhad "Match TV"ga bergan intervyusida o‘yindagi taassurotlari bilan bo‘lishdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U murabbiyning taktikasiga ko‘ra 45 daqiqadan keyin maydonga tushganini aytdi va darhol gol urishga muvaffaq bo‘lganidan mamnunligini bildirdi. O‘yinning murakkabligi haqida so‘ralganda, u jamoa o‘yinni yaxshi boshlaganini, birinchi bo‘limda hisobni o‘z foydasiga o‘zgartirganini aytdi.
Ikkinchi bo‘limda esa o‘yinning nazoratini biroz yo‘qotib qo‘yishgan va raqib jamoaga gol urishga imkon berganliklarini tan oldi. Natijadan qoniqmasligini yashirmagan futbolchi jamoa g‘alaba qozonishga imkoniyatlari bo‘lganini ta’kidladi.
U o‘yinda g‘alaba qozonish unchalik oson bo‘lmaganini, lekin imkoniyatlar mavjud bo‘lganini qayd etdi. Shu sababli, natijadan biroz afsusda ekanligini bildirdi.
Umuman olganda, o‘yinda ko‘rsatgan harakatlari va maydondagi faoliyati uchun javobgarlikni o‘z zimmasiga olgan Javod Mohammad Hosseinnezhad kelajakda yaxshiroq natijalarga erishishga intilishini aytdi.

Джавод: В игре мы потеряли контроль, гол прошел
В матче между командами Оренбурга и Динамо Махачкала лучший игрок Джавод Мохаммад Хоссейннежад в интервью "Матч ТВ" поделился своими впечатлениями от игры. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он сказал, что вышел на поле по тактике тренера после 45 минут и выразил удовлетворение тем, что сразу же смог забить гол. Когда его спросили о сложности игры, он отметил, что команда хорошо начала матч и в первом тайме изменила счет в свою пользу.
Во втором тайме он признал, что немного потеряли контроль над игрой и позволили сопернику забить гол. Футболист, не скрывая недовольства результатом, подчеркнул, что у команды были шансы на победу.
Он отметил, что победить в игре было не так просто, но возможности были. Поэтому он выразил небольшое сожаление по поводу результата.
В целом, Джавод Мохаммад Хоссейннежад, взяв на себя ответственность за свои действия и активность на поле, сказал, что будет стремиться к лучшим результатам в будущем.