Bogosavats: Ahmat mavsumda o‘zgaradi va kuchayadi
Grozniyning “Ahmat” futbolchisi Miroslav Bogosavats jamoaning mavsum boshidagi o‘yinini baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning klubi “Rubin”ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi, ikkinchi turda esa RPL doirasida CSKAga 1:2 hisobida yutqazdi. “O‘tgan mavsumda bizda yetarlicha kuchli jamoa bo‘lgan.
Ko‘plab o‘yinlarda ba’zi narsalar amalga oshmadi. Ammo bu endi o‘tgan.
Bu yil esa biz “Ahmat”ning haqiqiy o‘rnini ko‘rsatamiz”, dedi futbolchi “Sovetskiy sport” nashriga bergan intervyusida. Hozirda “Ahmat” turnir jadvalida o‘ninchi o‘rinda bormoqda.
Bir yil oldin jamoa RPLdan tushib ketishdan “Ural”ga qarshi o‘tkazilgan o‘tkazish o‘yinlaridagi g‘alabasi tufayli qutuldi. Bogosavats ilgari “Evro-Futbol.Ru” tarmoq nashriga eksklyuziv intervyu bergan.
Jamoa mavsum davomida o‘z kuchini namoyish etishga intilmoqda va muxlislar oldida munosib o‘yin ko‘rsatishni maqsad qilgan.

Богосаватс: Ахмат в сезоне меняется и усиливается
Игрок "Ахмата" из Грозного Мирослав Богосаватс оценил игру команды в начале сезона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Его клуб проиграл "Рубину" со счетом 0:2, а во втором туре в рамках РПЛ уступил ЦСКА со счетом 1:2. "В прошлом сезоне у нас была достаточно сильная команда.
Во многих играх что-то не сработало. Но это уже в прошлом.
В этом году мы покажем истинное место "Ахмата", - сказал футболист в интервью изданию "Советский спорт". В настоящее время "Ахмат" занимает десятое место в турнирной таблице.
Год назад команда избежала вылета из РПЛ благодаря победе в стыковых матчах против "Урала". Богосаватс ранее давал эксклюзивное интервью сетевому изданию "Евро-Футбол.Ру".
Команда стремится продемонстрировать свою силу в течение сезона и ставит целью показать достойную игру перед болельщиками.