Sheliya: Ahmat oldingi mavsumni takrorlamaydi
Georgi Sheliya, «Ahmat» jamoasining darvozaboni, joriy mavsumda oldingi mavsumda yuzaga kelgan holat takrorlanmasligi uchun jamoa barcha imkoniyatlarni ishga solishini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda «Ahmat» Rossiya Premyer-ligasida qiyin vaziyatga tushib, ikkinchi divizionga tushib qolish xavfi yuzaga kelgandi. Jamoa musobaqada 14-o‘rinni egallagan, biroq «Ural»ga qarshi o‘tkazilgan o‘tkazish o‘yinlarida jami hisob bo‘yicha 3:2 hisobida g‘alaba qozonib, Premyer-ligada qolishga muvaffaq bo‘lgan edi.
Georgi Sheliya futbolchilar, muxlislar va klub rahbariyati uchun bunday holat zararli ekanligini ta’kidladi va bu masalada jamoa bir yoqda ekanligini bildirdi. Hozircha «Ahmat» jamoasi mavsum boshida ikki o‘yinda ochko olishga muvaffaq bo‘lmadi.
Ular «Rubin»ga 0:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi va keyingi o‘yinda CSKAga 1:2 hisobida imkoniyatni boy berdi. Jamoa murabbiylari va futbolchilari oldingi xatolardan saboq olib, mavsum davomida yaxshi natijalar ko‘rsatishga intilmoqda.

Шелия: Ахмат не повторит прошлый сезон
Георгий Шелия, вратарь команды «Ахмат», сообщил, что команда сделает все возможное, чтобы избежать повторения ситуации, возникшей в прошлом сезоне. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне «Ахмат» оказался в сложной ситуации в Российской Премьер-лиге и столкнулся с угрозой вылета во второй дивизион. Команда заняла 14-е место в турнире, однако в стыковых матчах против «Урала» одержала победу с общим счетом 3:2 и смогла остаться в Премьер-лиге.
Георгий Шелия подчеркнул, что такая ситуация вредна для игроков, болельщиков и руководства клуба, и заявил, что команда едина в этом вопросе. На данный момент команда «Ахмат» не смогла набрать очки в двух стартовых матчах сезона.
Они проиграли «Рубину» со счетом 0:2, а в следующем матче упустили возможность против ЦСКА, проиграв 1:2. Тренеры и игроки команды стремятся извлечь уроки из прошлых ошибок и показать хорошие результаты в течение сезона.