Zenit besh o‘yindan keyin birinchi durang qayd etdi
Yakshanba kuni kechqurun Kazan shahrining "Rubin" jamoasi bilan Sankt-Peterburgning "Zenit" jamoasi Rossiya chempionatining ikkinchi tur uchrashuvini yakunladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu o‘yinda "Zenit" jamoasi beshta o‘yindan keyin birinchi marta "Rubin" jamoasini mag‘lub eta olmadi va o‘yin 2:2 hisobida durang bilan tugadi. 2024 yil iyul oyidan boshlab jamoalar rasmiy musobaqalarda to‘rtta uchrashuv o‘tkazishdi va har birida "Zenit" g‘alaba qozongan.
Shuningdek, ushbu davrda "Rubin" jamoasi "Zenit" darvozasiga hech qanday gol ura olmadi. Umumiy hisobda esa "Zenit" jamoasi raqibga qarshi 11:0 hisobida ustunlikka ega.
Yakshanba kechasi Kazanda o‘tgan o‘yinda jamoalar kuchli va qizg‘in raqobat ko‘rsatib, 2:2 hisobida bahsni yakunlashdi. O‘yinning oxirgi daqiqalarida "Rubin" jamoasi hujumchisi Mirlind Daku hisobni tenglashtirdi.
O‘yinning boshida kutilmagan penalti tayinlandi, bu esa o‘yinning yakuniy natijasiga ta’sir ko‘rsatdi. Shuningdek, o‘yinning so‘nggi daqiqalarida "Rubin" jamoasi g‘alabani qo‘ldan boy berdi.

Зенит зафиксировал первую ничью после пяти игр
В воскресенье вечером команда "Рубин" из Казани завершила встречу со "Зенитом" из Санкт-Петербурга в рамках второго тура чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этой игре команда "Зенит" не смогла одержать победу над "Рубином" впервые за пять игр, и матч завершился со счетом 2:2. С июля 2024 года команды провели четыре официальные встречи, и в каждой из них "Зенит" одержал победу.
Кроме того, в этот период команда "Рубин" не смогла забить ни одного гола в ворота "Зенита". В общем счете "Зенит" имеет преимущество над соперником 11:0.
В воскресный вечер в Казани команды продемонстрировали сильное и напряженное соперничество, завершив матч со счетом 2:2. В последние минуты игры нападающий "Рубина" Мирлинд Даку сравнял счет.
В начале матча был назначен неожиданный пенальти, что повлияло на итоговый результат игры. Также в последние минуты "Рубин" упустил возможность одержать победу.