Semak: Uchinchi gol g‘alabani hal qilardi
Zenit jamoasining bosh murabbiyi Sergey Semak Rubin bilan bo‘lib o‘tgan o‘yindan so‘ng MatcH TV uchun fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘yinning ikki bo‘limi turlicha kechganini ta’kidladi. Birinchi bo‘limda jamoa to‘p nazoratini yaxshi amalga oshirgan, yaxshi o‘yin ko‘rsatgan va ikkinchi golni urishga muvaffaq bo‘lgan.
O‘yinda ko‘plab imkoniyatlar bo‘lgan va umumiy nazorat saqlangan. Ikkinchi bo‘limda esa tez urilgan gol o‘yinning kayfiyatiga ta’sir qilgan.
Jamoada xatolar ko‘payib, asabiylashish kuzatilgan. Hisob 2:0 dan 2:1 ga o‘zgargach, o‘yinning borishi boshqacha bo‘lgan.
Ikkinchi bo‘lim boshida va o‘rtalarida yaxshi o‘ynalgan, ko‘plab imkoniyatlar yaratilgan, ammo ularni amalga oshirishning imkoni bo‘lmagan. Agar uchinchi gol urilganda, g‘alaba masalasi hal bo‘lardi.
Afsuski, standart vaziyatda va havodagi o‘yinda xatoga yo‘l qo‘yilib, g‘alaba qo‘ldan ketgan. Bu futbolning tabiati ekanligini ta’kidladi.
Shuningdek, tanaffusda G‘lushenkovning o‘rniga o‘yinchini almashtirish qarori haqida so‘zlab, Maksimning ko‘p xatolar qilgani, to‘pni yo‘qotgani va bir qancha muammolar yuzaga kelgani sababli bu qaror qabul qilinganini bildirdi. Bir qancha flanqlarda yaxshi o‘ynalgan bo‘lsa-da, boshqa flanqda o‘yinning yaxshi kechmagani almashtirishga olib kelgan.

Семак: Третий гол решал победу
Главный тренер команды Зенит Сергей Семак высказал свое мнение после матча с Рубином для MatcH TV. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что обе половины игры прошли по-разному. В первом тайме команда хорошо контролировала мяч, показала хороший футбол и смогла забить второй гол.
В игре было много возможностей, и общий контроль сохранялся. Во втором тайме быстрый гол повлиял на настроение игры.
В команде увеличилось количество ошибок, наблюдалось нервозность. Когда счет изменился с 2:0 на 2:1, ход игры стал другим.
В начале и середине второго тайма игра была хорошей, было создано много возможностей, но реализовать их не удалось. Если бы был забит третий гол, вопрос о победе был бы решен.
К сожалению, из-за ошибки в стандартной ситуации и в игре на втором этаже победа была упущена. Он отметил, что это природа футбола.
Также, говоря о решении заменить игрока вместо Глушенкова в перерыве, он сообщил, что это решение было принято из-за того, что Максим допустил много ошибок, потерял мяч и возникло несколько проблем. Хотя в нескольких флангах игра была хорошей, в другом фланге плохая игра привела к замене.