Manchester Siti bosh murabbiyi Xosep Gvardiyola Barselona klubiga qaytmasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ispaniyalik mutaxassis 2008 yildan 2012 yilgacha Barselonani muvaffaqiyatli boshqargan. Ko‘p marta unga vatani hisoblangan klubga qaytishi haqida savollar berilgan, ammo bu amalga oshmaydi.
Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Barselonaga qaytish haqidagi fikr butunlay yakunlangan. U buni “Hammasi tugadi.
Bu juda yaxshi davr edi, lekin endi hammasi yakun topdi” deb bildirdi. Barselonadan ketgach, Gvardiyola Bavariya klubida faoliyat yuritdi.
2016 yilda esa Manchester Sitiga bosh murabbiy bo‘lib tayinlandi va hozirgacha shu jamoada ishlamoqda. Uning joriy shartnomasi 2027 yilga qadar amal qiladi.
Shunday qilib, murabbiyning kelajakdagi rejalari aniq bo‘lib, Barselonaga qaytish ehtimoli yo‘qligi ma’lum bo‘ldi.

Гвардиола полностью отказался от возвращения в Барселону
Главный тренер Манчестер Сити Хосеп Гвардиола заявил, что не вернется в клуб Барселона. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Испанский специалист успешно руководил Барселоной с 2008 по 2012 год. Ему многократно задавали вопросы о возвращении в клуб, который считается его родным, но этого не произойдет.
По словам тренера, мысль о возвращении в Барселону полностью завершена. Он заявил: “Все кончено.
Это было очень хорошее время, но теперь все завершено”. После ухода из Барселоны Гвардиола работал в клубе Бавария.
В 2016 году он был назначен главным тренером Манчестер Сити и до сих пор работает в этой команде. Его текущий контракт действует до 2027 года.
Таким образом, планы тренера на будущее ясны, и стало известно, что вероятность возвращения в Барселону отсутствует.