Futbolchi Federico Kyeza hozirda ham vataniga qaytishni rejalashtirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Italiya futbolchisi o'tgan mavsumda «Liverpul» jamoasining asosiy tarkibiga kira olmadi, shuning uchun yozgi transfer oynasi yopilishidan oldin Seriya Aga o'tishni maqsad qilgan. Jurnalist Matteo Moretto xabariga ko‘ra, futbolchi o‘z agentiga Italiyada unga mos ish topishni topshirgan.
Bir nechta klublar qiziqish bildirmoqda, ammo moliyaviy jihatdan bu kelishuv foydali bo‘lishiga ishonchi komil emas. O‘tgan yili «Liverpul» Federico Kyezani «Yuventus»dan 12 million yevroga sotib olgan.
Transfermarkt portali futbolchining hozirgi bozor qiymatini 14 million yevro deb baholamoqda. So‘nggi paytlarda Yevropa chempioni sifatida unga «Napoli», «Atalanta» va «Milan» klublari qiziqish bildirayotgani aytilmoqda.

Кьеца поручил агенту найти новый клуб в Италии
Футболист Федерико Кьеза в настоящее время также планирует вернуться на родину. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Итальянский футболист в прошлом сезоне не смог попасть в основной состав команды «Ливерпуль», поэтому нацелился на переход в Серии А до закрытия летнего трансферного окна. По информации журналиста Маттео Моретто, футболист поручил своему агенту найти ему подходящую работу в Италии.
Несколько клубов проявляют интерес, однако финансово это соглашение может оказаться невыгодным. В прошлом году «Ливерпуль» купил Федерико Кьезу у «Ювентуса» за 12 миллионов евро.
Портал Transfermarkt оценивает текущую рыночную стоимость футболиста в 14 миллионов евро. В последнее время сообщается, что как европейский чемпион, он интересует клубы «Наполи», «Аталанта» и «Милан».