Sobiq CSKA futbolchisi va murabbiy Aleksandr Grishin «Lokomotiv» yarim himoyachisi Aleksey Batrakovning barqarorligi haqida ishonch bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Batrakov yangi mavsumni yaxshi boshladi va Rossiya Premyer Ligasi ikkinchi turida «Krasnodar»ga qarshi o‘tkazilgan g‘alabali o‘yinda ikkita gol urdi. Grishin futbolchining kelajakdagi rivojlanishiga va uning psixologik barqarorligiga shubha qilmasligini ta’kidladi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Batrakov ikkinchi mavsum sindromidan aziyat chekmaydi, o‘zini baland tutmaydi va kamtar bo‘lib qoladi. Hozirda u «Lokomotiv» jamoasining yetakchilaridan biri hisoblanadi va Dima Barinov bilan birga jamoani boshqaradi.
Batrakov mavsumni a’lo darajada boshlab, jamoaning asosiy futbolchilaridan biriga aylandi. «Lokomotiv» esa ikki turdan keyin olti ochko bilan turnir jadvalida birinchi o‘rinda bormoqda.
Bu natijalar jamoaning mavsumdagi yuqori o‘yin darajasini ko‘rsatadi va kelajakda ham muvaffaqiyatlarga erishishiga umid beradi.

Гришин: Батраков преодолеет синдром второго сезона
Бывший футболист и тренер ЦСКА Александр Гришин выразил уверенность в стабильности полузащитника «Локомотива» Алексея Батракoва. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Батраков хорошо начал новый сезон и в победном матче против «Краснодара» во втором туре Российской Премьер-Лиги забил два гола. Гришин отметил, что не сомневается в будущем развитии футболиста и его психологической стабильности.
По его словам, Батраков не будет страдать от синдрома второго сезона, не будет задирать нос и останется скромным. В настоящее время он является одним из лидеров команды «Локомотив» и управляет командой вместе с Димой Бариновым.
Батраков, начав сезон на высоком уровне, стал одним из основных игроков команды. «Локомотив» же после двух туров занимает первое место в турнирной таблице с шестью очками.
Эти результаты показывают высокий уровень игры команды в сезоне и вселяют надежду на дальнейшие успехи.