Sobiq futbolchi Aleksandr Grishin Daniil Krugovoyning ko‘p qirrali faoliyati va uning CSKA jamoasining “Akhmat” ustidan bo‘lib o‘tgan Rossiya Premyer Ligasining ikkinchi turidagi g‘alabasiga qo‘shgan hissasini yuqori baholadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
CSKA o‘z maydonida 2:1 hisobida g‘alaba qozondi va jamoaning ikkita golini aynan Krugovoy birinchi bo‘lim oxirida kiritdi. Grishin ta’kidlaganidek, Krugovoy nafaqat qanotda samarali harakat qiladi, balki hujumlarga markazdan ham faol ravishda qo‘shiladi hamda turli pozitsiyalarda o‘ynay oladi.
U “Match TV” telekanalida bergan intervyusida Krugovoyning jamoa uchun beqiyos o‘yinchi ekanligini qayd etdi. 27 yoshli futbolchi 2024-yil yozida “Zenit” jamoasidan CSKAga o‘tgan va uning shartnomasi 2028-yil iyungacha mo‘ljallangan.
Krugovoyning o‘zgaruvchan pozitsiyalarda o‘ynashi va jamoaga qo‘shayotgan hissasi CSKA uchun katta ahamiyatga ega.

Круговой стал основным футболистом команды ЦСКА
Бывший футболист Александр Гришин высоко оценил многогранную деятельность Даниила Кругового и его вклад в победу команды ЦСКА над «Ахматом» в матче второго тура Российской Премьер-Лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
ЦСКА одержал победу на своем поле со счетом 2:1, и оба гола команды забил именно Круговой в конце первого тайма. Как отметил Гришин, Круговой не только эффективно действует на фланге, но и активно подключается к атакам из центра, а также может играть на различных позициях.
В интервью на телеканале «Матч ТВ» он отметил, что Круговой является незаменимым игроком для команды. 27-летний футболист перешел в ЦСКА из «Зенита» летом 2024 года, и его контракт рассчитан до июня 2028 года.