Gafin: Rossiya legionerlar limiti saqlanmoqda
Dmitriy Gafin, Moskva «Dinamo» klubi direktorlar kengashi raisi, Rossiya chempionatidagi legionerlar limiti masalasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U hozirgi vaqtda amalda bo‘lgan limit asosida harakat qilinayotganini ta’kidladi. Hozirgi qoidalarga ko‘ra, Rossiya Premer-ligasidagi klublar ro‘yxatga 13 nafargacha legioner kiritishi mumkin, shundan 8 nafari asosiy tarkibda qatnashishi mumkin.
Sport vazirligining so‘nggi rejalariga ko‘ra, bu raqamlar kamaytirilib, legionerlar soni mos ravishda 10 va 5 taga tushirilishi ko‘zda tutilgan. Gafin shuningdek, mamlakatda bolalar va yoshlar futboli rivojlanishi bilan legionerlar masalasi o‘z-o‘zidan hal bo‘lishi mumkinligini aytdi.
Uchrashuv va munozaralarda turli mish-mishlar bo‘lishiga qaramay, hozirgi qoidalar asosida ish olib borilmoqda. Bu masala Rossiya futbolining kelajagi uchun muhim ahamiyatga ega ekanligi ta’kidlandi.

Гафин: Лимит легионеров России сохраняется
Дмитрий Гафин, председатель совета директоров московского клуба «Динамо», высказал свое мнение по вопросу лимита легионеров в чемпионате России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что в настоящее время действуют существующие лимиты. Согласно текущим правилам, клубы Российской Премьер-лиги могут зарегистрировать до 13 легионеров, из которых 8 могут участвовать в основном составе.
Согласно последним планам Министерства спорта, эти цифры могут быть уменьшены, и количество легионеров соответственно снизится до 10 и 5. Гафин также сказал, что с развитием детского и молодежного футбола в стране вопрос легионеров может решиться сам собой.
Несмотря на различные слухи на встречах и обсуждениях, работа ведется на основе действующих правил. Подчеркнуто, что этот вопрос имеет важное значение для будущего российского футбола.