Milan Yashari uchun yangi 38 million yevro taklif qildi
«Milan» futbol klubining sport direktori Igli Tare ma’lum qilishicha, klub «Brugge» jamoasining asosiy yarim himoyachisi Ardon Yashari transferi bo‘yicha yangi taklif bilan chiqdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bu haqda Het Laatste Nieuws nashri xabar berdi. Manba ma’lumotlariga ko‘ra, Italiya klubi 38 million yevro taklif qilgan, biroq «Brugge» jamoasi bu summani qoniqarli deb topmagan.
Oldingi taklifda bonus to‘lovlari ko‘proq bo‘lgan, ammo xarid narxi pastroq baholangan edi. Shuningdek, belgiyalik nashrning ma’lumotiga ko‘ra, «Milan» o‘z pozitsiyasini qat’iy qilib, boshqa takliflar bo‘lmaydi, deb bildirgan va mablag‘ni ushlab qolishga tayyorligini aytgan.
O‘tgan mavsumda 22 yoshli Yashari klublararo musobaqalarda 35 ta o‘yinda maydonga tushib, 3 ta gol urdi va 4 ta samarali uzatma berdi. Bu futbolchining jamoaga qo‘shgan hissasi aniq ko‘zga tashlanmoqda.

Милан Яшари предложил новые 38 миллионов евро
Спортивный директор футбольного клуба «Милан» Игли Таре сообщил, что клуб сделал новое предложение по трансферу основного полузащитника команды «Брюгге» Ардона Яшари. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Об этом сообщает издание Het Laatste Nieuws. По данным источника, итальянский клуб предложил 38 миллионов евро, однако команда «Брюгге» не сочла эту сумму удовлетворительной.
В предыдущем предложении бонусные выплаты были выше, но цена покупки оценивалась ниже. Также, по данным бельгийского издания, «Милан» заявил о своей твердой позиции, что других предложений не будет, и выразил готовность удержать средства.
В прошлом сезоне 22-летний Яшари провел 35 матчей в клубных турнирах, забил 3 гола и сделал 4 результативные передачи. Вклад этого футболиста в команду явно заметен.