Aleksandr Medvedev, «Zenit» jamoasining boshqaruv raisi, hujumchi yarim himoyachi Maksim Glushenkov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Medvedev Glushenkovning boshqa jamoaga o‘tishi ehtimolini rad etdi. U «Zenit» jamoasi Glushenkovdan ayrilishi mumkinligi haqidagi gaplarni asossiz deb atadi.
Bu ma’lumotlar Odds.ru sayti tomonidan keltirilgan. Eslatib o‘tamiz, yakshanba kuni «Zenit» mehmondagi «Rubin» jamoasi bilan 2:2 hisobida durang o‘ynadi.
Ushbu o‘yinda Maksim Glushenkov tanaffusda almashtirildi, garchi «Zenit» ikki gol hisobida oldinda bo‘lgan edi. O‘yindan so‘ng bosh murabbiy Sergey Semak futbolchining ko‘plab xatolari uchun tanqid qildi.
Keyingi o‘yinda «Zenit» 30 iyul, chorshanba kuni Rossiya Kubogi doirasida «Akhmat» jamoasiga qarshi safarda maydonga tushadi. Semak o‘yindan keyin Glushenkovning o‘yini haqida tanqidiy fikrlar bildirdi va futbolchidan xatolarni kamaytirishni kutmoqda.

Медведев опроверг уход Глушенкова из Зенита
Александр Медведев, председатель правления команды «Зенит», высказался о полузащитнике Максиме Глушенкове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Медведев опроверг вероятность перехода Глушенкова в другую команду. Он назвал слухи о возможном расставании «Зенита» с Глушенковым безосновательными.
Эти данные были приведены сайтом Odds.ru. Напоминаем, что в воскресенье «Зенит» сыграл вничью 2:2 с командой «Рубин» на выезде.
В этом матче Максим Глушенков был заменен на перерыве, хотя «Зенит» вел со счетом 2:0. После игры главный тренер Сергей Семак раскритиковал игрока за множество ошибок.
В следующем матче «Зенит» 30 июля, в среду, сыграет на выезде против команды «Ахмат» в рамках Кубка России. Семак после игры высказал критические замечания о игре Глушенкова и ожидает от игрока уменьшения ошибок.