Konate: Tez gollar «Ahmat» o‘yini ruhiyatini sindirdi
«Ахмат» jamoasi hujumchisi Muhammad Konat ikkinchi tur doirasida CSKAga qarshi o‘tkazilgan o‘yinni sharhladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ushbu o‘yinda Grozniy klubi 1:2 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Uchrashuvda har ikki gol birinchi bo‘limning oxirida himoyachi Danil Krugov tomonidan urildi.
Hujumchi o‘z fikrida tezda kiritilgan ikki gol jamoaning ruhiyatiga ta’sir qilganini ta’kidladi, ammo o‘yin umuman olganda ijobiy taassurot qoldirganini bildirdi. U aytishicha, birinchi bo‘lim oxirida diqqat yetishmasligi sabab ikki daqiqa ichida ikkita gol o‘tkazib yuborilgan.
Shunga qaramay, jamoa yaxshi o‘yin ko‘rsatib, ko‘plab imkoniyatlar yaratgan, ayniqsa o‘yinning so‘nggi daqiqalarida. Bu mag‘lubiyat achinarli bo‘lsa-da, futbol shunday o‘yin ekanligini ta’kidladi.
Keyingi turda «Ахмат» jamoasi 3 avgust kuni Makhachkala shahridagi «Dinamo» jamoasiga qarshi safarda o‘yin o‘tkazadi.

Конате: Быстрые голы сломали дух игры «Ахмат»
Нападающий команды «Ахмат» Мухаммад Конате прокомментировал матч второго тура против ЦСКА. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В этом матче грозненский клуб проиграл со счетом 1:2. Оба гола были забиты защитником Данилом Круговым в конце первого тайма.
Нападающий отметил, что быстро забитые два гола повлияли на моральный дух команды, однако в целом игра оставила положительное впечатление. Он сказал, что в конце первого тайма из-за недостатка концентрации команда пропустила два гола за две минуты.
Тем не менее, команда показала хорошую игру и создала много возможностей, особенно в последние минуты матча. Хотя это поражение печально, он подчеркнул, что футбол — это такая игра.
В следующем туре команда «Ахмат» 3 августа проведет выездной матч против команды «Динамо» в городе Махачкала.