«Spartak» jamoasi dam olish kunlari Rossiya chempionatining ikkinchi turida o‘z maydonida «Baltika» jamoasiga 0:3 hisobida mag‘lub bo‘ldi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘yindan so‘ng, Moskva klubi Rossiya futbol ittifoqining ekspert-hakamlik komissiyasiga (EHK RFU) murojaat qildi. «Qizil-oq» jamoasi Anton Zabolotnoyning (11-daqiqa, to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka) va Markinyosning (58-daqiqa, ikkinchi sariq kartochka) maydondan chiqarilishi holatlarini ko‘rib chiqishni so‘radi.
O‘yinning bosh hakami Sergey Karasyov edi. Shuningdek, eslatib o‘tamiz, «Spartak» birinchi turdan so‘ng ham EHK RFUga murojaat qilgan.
Ammo komissiya o‘sha paytda Vasiliy Kazartsev tomonidan qabul qilingan beshta qarorda xatolik aniqlamagan. Bu holatlar jamoa uchun muhim ahamiyatga ega bo‘lib, kelgusida ham adolatli hakamlikni ta’minlashga qaratilgan.
Jek Grilish jarrohlikdan keyin tiklanishni boshladi
"Everton" jamoasining tajribali yarim himoyachisi Jek Grilish jarohat tufayli oyog‘idan jarrohlik amaliyotini o‘tkazdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Futbolchi bu haqda o‘zining ijtimoiy
Denis Makarov jarohat sabab maydonga tusha olmaydi
Turkiyaning "Kayserispor" jamoasida o‘ynayotgan rossiyalik yarimhimoyachi Denis Makarov jarohat olgani sababli noma’lum muddatga maydonga tusha olmaydi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Bu
1988–2002 yillarda "Milan" safida o‘ynagan sobiq yarim himoyachi Demetrio Albertini o‘z faoliyati davomida klub tarixidagi eng mashhur murabbiylar bilan ishlashga muvaffaq bo‘lgan. Bu
Sport Bugun, 09:57
Samarqandning “Dinamo” jamoasi bosh murabbiyi Vadim Abramovning so‘zlariga ko‘ra, jamoaning Rossiyaning kuchli klublaridan biri — “Zenit” bilan o‘tkazgan o‘rtoqlik uchrashuvi muhim saboqlarni taqdim
Edin Jeko «Shalke» uchun yana gollar urdi
Bosniyalik hujumchi Edin Jeko o‘zining futboldagi mahoratini yana bir bor namoyish etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Yoshi ulg‘ayganiga qaramay, gol urish qobiliyatini yo‘qotmaganini isbotlagan
«Roma» «Kalyari»ni mag‘lub etdi, Malen dubl qayd etdi
Italiya A Seriyasining 24-turidan o‘rin olgan uchrashuvda Rimning «Roma» klubi o‘z maydonida «Kalyari»ni 2:0 hisobida mag‘lub etdi. Bu haqda Zamin.uz xabar berdi. Ushbu o‘yin Rim shahrida, jamoa

Спартак обратился в судейскую комиссию России
Команда «Спартак» в выходные дни проиграла команде «Балтика» со счетом 0:3 на своем поле во втором туре чемпионата России. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После игры московский клуб обратился в экспертно-судейскую комиссию Российского футбольного союза (ЭСК РФС). Команда «красно-белых» попросила рассмотреть случаи удаления Антона Заболотного (11-я минута, прямая красная карточка) и Маркиньоса (58-я минута, вторая желтая карточка).
Главным арбитром матча был Сергей Карасёв. Также напоминаем, что «Спартак» уже обращался в ЭСК РФС после первого тура.
Однако комиссия тогда не выявила ошибок в пяти решениях, принятых Василием Казарцевым. Эти случаи имеют важное значение для команды и направлены на обеспечение справедливого судейства в будущем.
Официально объявлено о назначении Марсело Дельгадо на должность спортивного директора одного из известных футбольных клубов Аргентины «Бока Хуниорс». Об этом сообщает Zamin.uz. Он будет работать
Спорт Сегодня, 13:09
Полузащитник команды "Эвертон" Джек Грилиш перенёс операцию на травмированной ноге. Об этом сообщил Zamin.uz. Об этом футболист сообщил на своих страницах в социальных сетях. О данном
В январе 2025 года команда «Манчестер Сити» усилила состав и повысила конкуренцию, подписав несколько новых футболистов. Об этом сообщает Zamin.uz. Среди них были Абдукодир Хусанов, Нико Гонсалес,
Криштиану Роналду приближается к завершению своей акции протеста. Об этом сообщает Zamin.uz. Как стало известно, португальский футболист ожидается на поле в ближайшие выходные в матче чемпионата