Dinamo hakamlarga maosh oshirishni qo‘llab-quvvatlaydi
Dmitriy Gafin, Moskva “Dinamo” futbol klubining direktorlar kengashi raisi, Rossiya futbol hakamlarining maoshlarini oshirish imkoniyati haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, bu mavzu bo‘yicha muhokamalar olib borilmoqda va bu qaror to‘g‘ri hisoblanadi. Ammo maoshlarni faqat shartlarni oshirish uchun ko‘tarish emas, balki hakamlarning ish sifati reytingiga bog‘liq bo‘lishi kerak.
Bu haqda Gafin “Sport-Express” nashriga bergan intervyusida ta’kidlagan. Rossiya futbolida hakamlik masalalari hali ham muhokama qilinib kelmoqda, hatto VAR tizimi bir necha yildan beri faoliyat yuritayotgan bo‘lsa-da.
Masalan, “Spartak” klubi Rossiya Futbol Ittifoqi Etika va Sport Komissiyasiga yangi mavsumning birinchi ikki o‘yini hakamlik qarorlarini qayta ko‘rib chiqishni so‘rab murojaat qilgan. Rossiya chempionatining uchinchi tur o‘yinlari 2-avgustdan 4-avgustgacha davom etadi.
Ushbu o‘yinlar futbol muxlislari tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda. Hakamlik sifatining oshirilishi va adolatli qarorlar qabul qilinishi o‘yinlarning shaffofligi va adolatini ta’minlashda muhim ahamiyatga ega.

Динамо поддерживает повышение зарплаты судей
Дмитрий Гафин, Москва, председатель совета директоров футбольного клуба "Динамо", высказал мнение о возможности повышения зарплат российских футбольных арбитров. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, ведутся обсуждения по этой теме, и это решение считается правильным. Однако повышение зарплат должно зависеть не только от увеличения условий, но и от качества работы арбитров.
Об этом Гафин отметил в интервью изданию "Спорт-Экспресс". В российском футболе вопросы арбитража все еще обсуждаются, даже несмотря на то, что система VAR функционирует уже несколько лет.
Например, клуб "Спартак" обратился в Комиссию по этике и спорту Российского футбольного союза с просьбой пересмотреть арбитражные решения в первых двух матчах нового сезона. Игры третьего тура чемпионата России пройдут с 2 по 4 августа.
Эти матчи с нетерпением ждут футбольные болельщики. Повышение качества арбитража и принятие справедливых решений имеют важное значение для обеспечения прозрачности и справедливости игр.