Baltika sabr qildi va Spartakni mag‘lub etdi
Sobiq «Krylya Sovetov» jamoasi bosh murabbiyi Igor Osinkin Rossiya chempionatining ikkinchi turi doirasidagi eng hayajonli o‘yini – «Baltika» va Moskva «Spartak» jamoalari o‘rtasidagi bahs haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Unga ko‘ra, «Baltika» o‘yinni to‘g‘ri tashkil qilgan, ochilmay, shoshilmasdan o‘z rejasini amalga oshirgan. Jamoa sabr qildi va bu ularga ijobiy natija keltirdi.
«Spartak» jamoasining o‘yini esa Zabolotnoyning maydonni tark etishi tufayli buzildi. Bu holat ularning o‘yin rejalarini o‘zgartirishga majbur qildi va jamoa ikki futbolchisidan mahrum bo‘ldi.
Natijada, «Baltika» «Spartak»ga qarshi uchta gol urib, raqibni mag‘lub etdi. Ikki tur yakunida «Baltika» jamoasi to‘plagan ochkolar soni to‘rtga yetdi.
Birinchi turda ular «Dinamo» jamoasi bilan durang o‘ynashgan edi. Bu natijalar «Baltika» jamoasining mavsumdagi kuchli o‘yinini ko‘rsatmoqda va keyingi o‘yinlarda ham yaxshi natijalar kutish mumkinligini bildiradi.

Балтика потерпела и победила Спартак
Бывший главный тренер команды «Крылья Советов» Игорь Осинкин высказал мнение о самом захватывающем матче второго тура чемпионата России – встрече между командами «Балтика» и московским «Спартаком». Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, «Балтика» правильно организовала игру, не открываясь и не спеша, реализовала свой план. Команда проявила терпение, и это принесло им положительный результат.
Игра команды «Спартак» была нарушена из-за того, что Заболотный покинул поле. Эта ситуация заставила их изменить игровые планы, и команда осталась без двух футболистов.
В результате «Балтика» забила три гола в ворота «Спартака» и одержала победу над соперником. По итогам двух туров команда «Балтика» набрала четыре очка.
В первом туре они сыграли вничью с командой «Динамо». Эти результаты показывают сильную игру команды «Балтика» в сезоне и указывают на возможность хороших результатов в следующих матчах.