Sobiq prezidentning maslahatchisi bo‘lgan Franco Kamotschi Moskva “Spartak”ining yangi o‘yinchisi Anton Zabolotniy haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Zabolotniyni “Spartak”ning mag‘lubiyatlari uchun ayblash noto‘g‘ri bo‘ladi. Chunki u klubga o‘zi taklif qilinmagan, bu qarorni jamoa rahbarlari qabul qilgan va ular uning jamoani kuchaytirishiga ishonishgan.
Shuning uchun uni tanqid qilish yoki haqoratlash adolatli emas. Eslatib o‘tamiz, Zabolotniy “Spartak” va “Baltika” o‘rtasidagi o‘yinda 11-daqiqada maydonni tark etdi.
U to‘g‘ridan-to‘g‘ri qizil kartochka oldi. Ushbu o‘yinda “Spartak” jamoasi ikkita o‘yinchisini yo‘qotdi, ikkinchi bo‘limda legioner Markinyos jamoasiga salbiy ta’sir ko‘rsatdi.
Bu holatlar jamoaning mag‘lubiyatiga sabab bo‘ldi. Kamotschi fikricha, bunday vaziyatlarda individual xatolarni jamoa darajasida baholash lozim.

Камотчи: Заболотный клуб предложил
Бывший советник президента Франко Камоцци высказался о новом игроке московского "Спартака" Антоне Заболотном. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, обвинять Заболотного в поражениях "Спартака" было бы неправильно. Поскольку его не приглашали в клуб, это решение приняли руководители команды, и они верили, что он усилит команду.
Поэтому критиковать или оскорблять его несправедливо. Напомним, Заболотный покинул поле на 11-й минуте в матче между "Спартаком" и "Балтикой".
Он получил прямую красную карточку. В этом матче команда "Спартак" потеряла двух игроков, во втором тайме легионер Маркиньос негативно сказался на команде.
Эти обстоятельства стали причиной поражения команды. По мнению Камоцци, в таких ситуациях индивидуальные ошибки следует оценивать на уровне команды.