Osinkin: Dinamo o‘z futbol uslubini aniq anglaydi
Rossiyalik murabbiy Igor Osinkin Moskva «Dinamo» jamoasining mavsum boshidagi o‘yinini baholadi va jamoada o‘z uslubini rivojlantirishga aniq qarash borligini ta’kidladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ikkinchi turda Rossiya Premyer Ligasi doirasida «oq-ko‘k»lar o‘z maydonida «Rostov» jamoasini 1:0 hisobida mag‘lub etdi. Osinkin fikricha, ushbu o‘yinda murabbiy tomonidan belgilangan tuzilma va taktika aniq namoyon bo‘lgan.
U shuningdek, «Rostov» qat’iy o‘ynab, bo‘sh zonalarni bermaganini qayd etdi. Ammo «Dinamo» futbolchilari o‘zlari qurmoqchi bo‘lgan o‘yinni yaxshi tushunganini ko‘rish mumkin.
Yangi murabbiy bilan yangi talablarni to‘liq anglash uchun biroz vaqt kerak bo‘ladi, dedi Osinkin «Match Premier» telekanalida. Uchinchi turda «Dinamo» jamoasi 2 avgust kuni mehmondagi o‘yinda «Krasnodar» bilan to‘qnash keladi.
Ushbu uchrashuv jamoaning keyingi natijalariga ta’sir ko‘rsatishi kutilmoqda. Shunday qilib, «Dinamo» yangi mavsumda o‘ziga xos o‘yin uslubini shakllantirishga intilmoqda va murabbiy rahbarligida jamoa rivojlanishda davom etmoqda.

Osinkin: Динамо четко понимает свой футбольный стиль
Российский тренер Игорь Осинин оценил игру московского «Динамо» в начале сезона и отметил, что в команде есть четкое стремление развивать свой стиль. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Во втором туре в рамках Российской Премьер-Лиги «бело-голубые» на своем поле одержали победу над командой «Ростов» со счетом 1:0. По мнению Осинкина, в этой игре структура и тактика, заданные тренером, были явно проявлены.
Он также отметил, что «Ростов» играл жестко и не оставлял свободных зон. Однако можно увидеть, что футболисты «Динамо» хорошо понимают игру, которую они хотят построить.
Для полного понимания новых требований с новым тренером потребуется немного времени, сказал Осинин в эфире телеканала «Матч Премьер». В третьем туре команда «Динамо» 2 августа встретится с «Краснодаром» в гостевом матче.
Ожидается, что эта встреча повлияет на дальнейшие результаты команды. Таким образом, «Динамо» стремится сформировать свой уникальный стиль игры в новом сезоне, и под руководством тренера команда продолжает развиваться.