Mostovoy Fernandesh maoshi haqida shubha bildirdi
Aleksandr Mostovoy, sobiq "Spartak" futbolchisi, Zhedson Fernandeshning "Beshiktash" klubidan Moskva jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning fikricha, taxmin qilingan transfer summasi va maosh darajasi Rossiya futbolidagi hozirgi vaziyatni hisobga olganda savollar tug‘diradi. Avval maoshlar uchun cheklovlar haqida gapiriladi, keyin esa bunday katta summalar ajratiladi.
Hozirda Rossiya jamoalari Yevrokuboklarda ishtirok etmayapti, lekin maoshlar yuqori bo‘lib qolmoqda. Bu transfer e’lon qilingach, Angliya yoki Ispaniya kabi mamlakatlarda odamlar Rossiya futbolidagi holatni tushunmay qolishlari mumkin, dedi Mostovoy "Sport-Express"ga bergan intervyusida.
Fernandesh 2022 yil iyulidan beri "Beshiktash" jamoasida o‘ynaydi. O‘tgan mavsumda 26 yoshli yarimhimoyachi 49 ta o‘yinda maydonga tushib, 12 ta gol urdi va uchta assist amalga oshirdi.

Мостовой Фернандеш зарплате вызвал сомнения
Александр Мостовой, бывший футболист "Спартака", высказал мнение о возможном переходе Жедсона Фернандеша из клуба "Бешикташ" в московскую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его мнению, предполагаемая сумма трансфера и уровень зарплаты вызывают вопросы с учетом текущей ситуации в российском футболе. Сначала говорят о лимитах на зарплаты, а затем выделяются такие большие суммы.
В настоящее время российские команды не участвуют в еврокубках, но зарплаты остаются высокими. После объявления этого трансфера люди в таких странах, как Англия или Испания, могут не понять ситуацию в российском футболе, сказал Мостовой в интервью "Спорт-Экспресс".
Фернандеш играет в команде "Бешикташ" с июля 2022 года. В прошлом сезоне 26-летний полузащитник выходил на поле в 49 матчах, забил 12 голов и сделал три ассиста.