Sautgempton Spertsyanni sotib olish uchun taklif berdi
Hujumchi yarim himoyachi Eduard Spertsyan Angliyada faoliyatini davom ettirish imkoniyatiga ega. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Jurnalist Ayik Oganesyanning xabar berishicha, «Krasnodar» jamoasi sardori uchun «Sautgempton» klubi taklif bilan chiqqan. Taklif summasi 12,5 million yevroni tashkil etadi.
Avvalroq «Jirona» klubi Spertsyan uchun taklif bermaganidan so‘ng, Eduard bir necha hafta oldin rad etgan «Sautgempton» variantini qayta ko‘rib chiqishga qaror qilgan. Oganesyanning so‘zlariga ko‘ra, bir necha soat oldin ingliz klubi «Krasnodarga» 12,5 million yevro taklif qilgan.
Shuni ta’kidlash kerakki, ishonchli Transfermarkt portali Eduard Spertsyanni 25 million yevroga baholaydi. Hozirda futbolchining «Krasnodar» bilan amaldagi shartnomasi kelasi yozda yakunlanadi.
Qayd etish joizki, «Sautgempton» joriy yil bahorida Angliya Premer-ligasidan chiqib, Chempionshipga tushib qolgan. Bu holat klubning yangi futbolchilarni jalb qilish siyosatiga ta’sir ko‘rsatishi mumkin.

Саутгемптон предложил купить Сперсианна
Нападающий полузащитник Эдуард Спертсян имеет возможность продолжить свою карьеру в Англии. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Журналист Айк Оганесян сообщает, что клуб «Саутгемптон» сделал предложение капитану команды «Краснодар». Сумма предложения составляет 12,5 миллиона евро.
Ранее, после того как клуб «Жирона» не сделал предложение Спертсяну, Эдуард решил пересмотреть вариант «Саутгемптона», который он отклонил несколько недель назад. По словам Оганесяна, несколько часов назад английский клуб предложил «Краснодару» 12,5 миллиона евро.
Следует отметить, что надежный портал Transfermarkt оценивает Эдуарда Спертсяна в 25 миллионов евро. В настоящее время контракт футболиста с «Краснодаром» истекает следующим летом.
Стоит отметить, что «Саутгемптон» вылетел из английской Премьер-лиги весной этого года и оказался в Чемпионшипе. Эта ситуация может повлиять на политику клуба по привлечению новых игроков.