Ugarov: Zenitning durangi muvaffaqiyatsizlikdir
Sankt-Peterburgning «Zenit» jamoasining sobiq futbolchisi Denis Ugarov Rossiya chempionatining ikkinchi turida «Rubin» jamoasi bilan bo‘lib o‘tgan o‘yinga oid fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
«Zenit» va «Rubin» jamoalari 2:2 hisobida durang o‘ynashdi. Ugarovning aytishicha, bu natija jamoa uchun qoniqarli emas.
U 2:0 hisobida oldinda borib, o‘yinni durang bilan yakunlashni mavsum oldidagi maqsadlarga zid deb baholadi. Hozirda «Zenit» jamoasi 4 ochko bilan turnir jadvalida oltinchi pog‘onada turibdi.
O‘tgan mavsumda jamoa chempionlik unvonini qo‘lga kiritolmay, «Krasnodar»dan atigi 1 ochko ortda qolgan edi. Keyingi o‘yinda Sergey Semak boshchiligidagi «Zenit» jamoasi 3 avgust kuni CSKA bilan maydonga chiqadi.
Ushbu uchrashuvdan avval, 30 iyulda Rossiya Kubogi guruh bosqichining «Akhmat» jamoasi bilan o‘yini rejalashtirilgan. Bu o‘yinlar jamoaning mavsumdagi natijalari uchun muhim ahamiyatga ega.

Угаров: Ничья Зенита — это неудача
Бывший футболист петербургского «Зенита» Денис Угаров высказал свои мысли о матче второго тура чемпионата России против команды «Рубин». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Команды «Зенит» и «Рубин» сыграли вничью 2:2. По словам Угарова, этот результат не удовлетворяет команду.
Он оценил, что вести в счете 2:0 и завершить игру вничью противоречит целям, поставленным перед сезоном. В настоящее время команда «Зенит» занимает шестое место в турнирной таблице с 4 очками.
В прошлом сезоне команда не смогла завоевать титул чемпиона, отстав от «Краснодара» всего на 1 очко. В следующем матче команда «Зенит» под руководством Сергея Семака выйдет на поле 3 августа против ЦСКА.
Перед этой встречей, 30 июля, запланирован матч группового этапа Кубка России с командой «Ахмат». Эти игры имеют важное значение для результатов команды в сезоне.