Shchesni Flikning hujum uslubini ma'qullamaydi
Polshalik darvozabon Voytsekh Shchesni Kataloniyaning «Barselona» klubida o‘ynaydi va jamoaning hozirgi bosh murabbiyi Hans Flikning hujumga yo‘naltirilgan uslubi unga to‘liq ma’qul emasligini bildirgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Shchesnining so‘zlariga ko‘ra, u ko‘proq konservativ, ehtiyotkorona o‘yin uslubini afzal ko‘radi. Uning fikricha, «Barselona»ning hozirgi o‘yini muxlislar uchun juda ko‘rkam va tomoshabop bo‘lsa-da, bu uslub uning shaxsiy didiga to‘g‘ri kelmaydi.
Hatto jamoaning muvaffaqiyatlari ham uning fikrini o‘zgartirmagan. Yangi mavsumda «Barselona» Ispaniya chempionatida amaldagi chempion maqomida ishtirok etadi.
Jamoa 16 avgust kuni «Malyorka»ga qarshi o‘zining birinchi o‘yinini o‘tkazadi. Shchesni o‘z fikrlarini Foot Truck nashriga bergan intervyusida bayon qilgan.
U o‘yinning uslubiy jihatlari haqida ochiq va aniq gapirdi. Shchesnining bu so‘zlari jamoa ichidagi o‘yin uslubi masalalarida turlicha qarashlar mavjudligini ko‘rsatadi.
«Barselona» muxlislari uchun esa jamoaning hujumkor o‘yini hali ham eng yoqimli va qiziqarli hisoblanadi.

Шчесни не одобряет стиль атаки Флика
Польский вратарь Войцех Щенсны играет в каталонском клубе «Барселона» и заявил, что атакующий стиль, предложенный нынешним главным тренером Хансом Фликом, ему не совсем подходит. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Щенсны, он предпочитает более консервативный, осторожный стиль игры. По его мнению, хотя текущая игра «Барселоны» очень зрелищна и привлекательна для болельщиков, этот стиль не соответствует его личным предпочтениям.
Даже успехи команды не изменили его мнение. В новом сезоне «Барселона» будет участвовать в чемпионате Испании в статусе действующего чемпиона.
Команда проведет свой первый матч против «Мальорки» 16 августа. Щенсны высказал свои мысли в интервью изданию Foot Truck.
Он открыто и четко говорил о стилистических аспектах игры. Слова Щенсны показывают, что в команде существуют различные взгляды на вопросы игрового стиля.
Для болельщиков «Барселоны» атакующий стиль игры команды по-прежнему считается самым приятным и интересным.