Real Trent Aleksander-Arnolddan rozi bo‘ldi
Madridning “Real” jamoasida o‘ng qanot himoyachisi Trent Aleksander-Arnoldning Klub jamoalari o‘rtasidagi jahon chempionatidagi o‘yinlari yuqori baholanmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
So‘nggi paytlarda ommaviy axborot vositalarida ingliz futbolchisining himoyadagi zaif o‘yinidan murabbiylar shtabi xavotirda ekani haqida xabarlar tarqaldi. Biroq taniqli “Marca” gazetasi manbasiga ko‘ra, “Real” jamoasi yangi futbolchining ushbu musobaqada ko‘rsatgan natijalaridan mamnun.
U beshta o‘yinda maydonga tushib, ikki marotaba jamoadoshlariga golli uzatmalar berdi. Jamoa bosh murabbiyi Xabi Alonso 26 yoshli futbolchiga taktikasida muhim o‘rin ajratgan.
Aleksander-Arnold iyun oyining boshida “Liverpul” klubidan 10 million yevro evaziga “Real”ga o‘tib, 2031 yilgacha mo‘ljallangan shartnoma imzoladi. Uning jamoaga qo‘shilishi himoya chizig‘ini mustahkamlashga katta hissasini qo‘shadi deb hisoblanmoqda.
Shuningdek, futbolchining tajribasi va o‘yindagi ko‘rsatkichlari jamoaning kelgusidagi muvaffaqiyatlari uchun muhim omil sifatida baholanmoqda.

Реал Трент Александер-Арнольда одобрил
В мадридском "Реале" правый защитник Трент Александер-Арнольд получает высокую оценку за свои игры на чемпионате мира среди клубов. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В последнее время в СМИ появились сообщения о том, что тренерский штаб обеспокоен слабой игрой английского футболиста в защите. Однако, по данным известной газеты "Marca", команда "Реал" довольна результатами нового игрока на этом турнире.
Он вышел на поле в пяти матчах и дважды ассистировал своим партнерам по команде. Главный тренер команды Хаби Алонсо выделил 26-летнего футболиста как важную часть своей тактики.
Александер-Арнольд подписал контракт с "Реалом" на сумму 10 миллионов евро, перейдя из клуба "Ливерпуль" в начале июня, сроком до 2031 года. Считается, что его加入 в команду значительно укрепит защитную линию.
Также опыт футболиста и его показатели в игре оцениваются как важный фактор для будущих успехов команды.