Granit Jaka Sunderlandga o‘tishga yaqin turibdi
Journalistik manbalarga ko‘ra, 32 yoshli shveysariyalik futbolchi tibbiy ko‘rikdan o‘tgan va keyinchalik Sunderland jamoasi bilan ikki yillik shartnoma imzolashi kutilmoqda. Jamoalar o‘rtasida transfer shartnomasi bo‘yicha kelishuvga erishilgan bo‘lib, transfer summasi 20 million yevro miqdorida belgilangan.
O‘tgan mavsumda Granit Jaka Bayer safida barcha turnirlarda jami 49 o‘yinda maydonga tushib, ikki gol urgan va yetti golga uzatma bergan. Sunderland jamoasi esa o'tgan bahor o‘tkazilgan qo‘shimcha o‘yinlarda g‘alaba qozonib, Premer Ligaga qaytganini ta’kidlash lozim.

Гранит Джака близок к переходу в Сандерленд
Полузащитник Байера Гранит Джака может продолжить свою карьеру в клубе Английской Премьер-лиги. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По данным журналистских источников, 32-летний швейцарский футболист прошел медицинское обследование и в дальнейшем ожидается, что подпишет двухлетний контракт с командой Сандерленд. Достигнуто соглашение между клубами по трансферному контракту, сумма трансфера составляет 20 миллионов евро.
В прошлом сезоне Гранит Джака провел 49 матчей за Байер во всех турнирах, забив два гола и сделав семь голевых передач. Следует отметить, что команда Сандерленд вернулась в Премьер-лигу, одержав победу в дополнительных играх, проведенных прошлой весной.