Grishin: Akron chempionatda mustahkam o‘yin ko‘rsatmoqda
Sobiq CSKA yarim himoyachisi Aleksandr Grishin Tolyatti shahrining Akron jamoasining chempionat boshidagi o‘yinlari haqidagi taassurotlarini baham ko‘rdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Rossiya Premyer Ligasi birinchi ikki turidan so‘ng, jamoa ko‘plab mutaxassislar uchun kutilmagan tarzda jadvalning yuqori qismida o‘z o‘rnini mustahkamladi. Ular Krylya Sovetov bilan 1:1 hisobida durang o‘ynab, keyin Sochi jamoasini 4:0 hisobida aniq mag‘lub etdi.
Grishinning ta’kidlashicha, hozirgi muvaffaqiyatning asosiy sababi jamoaning o‘yin strukturasi saqlanishi va turli o‘yin vaziyatlariga moslasha olishidadir. U shuningdek, Akron o‘z futbolini davom ettirayotganini, qisqa uzatmalar orqali to‘pni tez aylantira olishini, ammo zarur bo‘lsa, himoyadan chiqishda to‘pni oldinga uzoq uzatish orqali hujumga o‘tishini aytdi.
Jamoa yuqori pressinkda o‘ynay olish bilan birga, himoyaga ham tez o‘tishni uddalaydi. Bu mustahkam va tartibli jamoa ekanligini Grishin “Match TV” efirida ta’kidladi.
Rossiya Premyer Ligasi uchinchi turida Akron o‘z maydonida Moskva Spartak jamoasini qabul qiladi. O‘yin 3 avgust kuni bo‘lib o‘tadi.

Гришин: Акрон чемпионате крепкая игра показывает
Бывший полузащитник ЦСКА Александр Гришин поделился впечатлениями от игр команды Акрон в начале чемпионата в Тольятти. Об этом сообщает Euro-football.ru.
После первых двух туров Российской Премьер-Лиги команда неожиданно для многих специалистов укрепила свое место в верхней части таблицы. Они сыграли вничью 1:1 с Крыльями Советов, а затем уверенно обыграли команду Сочи со счетом 4:0.
По словам Гришина, основная причина нынешнего успеха заключается в том, что структура игры команды сохраняется и она умеет адаптироваться к различным игровым ситуациям. Он также отметил, что Акрон продолжает играть в свой футбол, быстро вращая мяч через короткие передачи, но при необходимости может перейти в атаку, делая длинные передачи из защиты.
Команда, помимо того что умеет играть в высоком прессинге, также успешно справляется с быстрой переходом в защиту. Это подтверждает, что команда крепкая и организованная, подчеркнул Гришин в эфире "Матч ТВ".
В третьем туре Российской Премьер-Лиги Акрон примет на своем поле команду Московский Спартак. Игра состоится 3 августа.