«Nyukasl» jamoasi bosh murabbiyi Eddi Xau o‘z jamoasi futbolchisi Aleksandr Isakning kelajagi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, Isak hanuz jamoa bilan shartnomaga ega va klub uning kelajagini qisman nazorat qilmoqda. Xau futbolchining jamoada qolishini istaydi va uni keyingi mavsumda maydonda ko‘rishni xohlaydi.
Mutaxassisning aytishicha, «Nyukasl» o‘z yetakchi futbolchisini 150 million funt sterlingdan arzon narxda sotmaydi. Hozirda shved futbolchisi, «Liverpul» va «Al-Xilol» klublarining transfer maqsadi bo‘lib turgan Isak son jarohatidan so‘ng tiklanmoqda.
Shu sababli u yaqin oradagi mavsumoldi o‘yinlarda jamoaga yordam bera olmaydi. Klub va murabbiy futbolchining sog‘lig‘iga jiddiy e’tibor qaratmoqda va uning to‘liq sog‘ayib, maydonga qaytishini kutmoqda.

Эдди Хау: Будущее Иссака в Ньюкасле под контролем
Главный тренер команды «Ньюкасл» Эдди Хау высказал свое мнение о будущем своего игрока Александра Иссака. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, Иссак все еще имеет контракт с командой, и клуб частично контролирует его будущее. Хау хочет, чтобы игрок остался в команде и надеется увидеть его на поле в следующем сезоне.
По словам специалиста, «Ньюкасл» не продаст своего ведущего футболиста дешевле 150 миллионов фунтов стерлингов. В настоящее время шведский футболист, который является объектом трансфера для клубов «Ливерпуль» и «Аль-Хилаль», восстанавливается после травмы колена.
По этой причине он не сможет помочь команде в ближайших предсезонных играх. Клуб и тренер серьезно обращают внимание на здоровье игрока и ожидают его полного выздоровления и возвращения на поле.