Joau Felish «Al-Nasr» klubiga qo‘shildi
Saudiya Arabistonining mashhur klubi ijtimoiy tarmoqlarda yangi futbolchini tanishtiruvchi qisqa video taqdim etdi. Joau Felish o‘zining yangi jamoasiga qo‘shilgani uchun xursandligini bildirdi va hamkorlikda g‘alaba qozonishni istayotganini aytdi.
Felish hujum chizig‘ida bir nechta pozitsiyada o‘ynay oladi. U markaziy hujumchi, orqada qolgan forvard yoki qanot hujumchisi sifatida maydonga tushishi mumkin.
«Al-Nasr» jamoasiga u Londonning «Chelsi» klubidan ko‘chib o‘tgan. O‘tgan mavsumning ikkinchi yarmida Joau «Milan» klubida ijarada o‘ynagan.
Avvalroq, 25 yoshli futbolchini «Al-Nasr»ga olib kelishda Krishtianu Ronalduning ham o‘z hissasi bo‘lgani haqida xabarlar tarqalgan edi. O‘tgan mavsum Saudiya Professional Ligasi chempionatida «Al-Nasr» jamoasi uchinchi o‘rinni egallagan.
Joau Felishning jamoaga qo‘shilishi klublar uchun yangi imkoniyatlar eshigini ochadi va Saudiya futboli uchun muhim voqea hisoblanadi.

Жоау Фелиш присоединился к клубу «Аль-Наср»
Известный клуб Саудовской Аравии представил короткое видео с новым футболистом в социальных сетях. Жоау Фелиш выразил радость от того, что присоединился к своей новой команде, и сказал, что хочет добиваться побед в сотрудничестве.
Фелиш может играть на нескольких позициях в атакующей линии. Он может выходить на поле как центральный нападающий, оттянутый форвард или крайний нападающий.
В команду «Аль-Наср» он перешел из лондонского клуба «Челси». Во второй половине прошлого сезона Жоау играл в аренде в клубе «Милан».
Ранее сообщалось, что в переходе 25-летнего футболиста в «Аль-Наср» также принимал участие Криштиану Роналду. В прошлом сезоне команда «Аль-Наср» заняла третье место в чемпионате Саудовской Профессиональной Лиги.
Присоединение Жоау Фелиша открывает новые возможности для клубов и является важным событием для саудовского футбола.