Grozniyning “Axmat” jamoasining sobiq yetakchisi Bernard Berisha jamoa bilan shartnomani yozishni davom ettirmaganliklari uchun klubga norozi emasligini ma’lum qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U futbolda bunday holatlar tez-tez uchrab turishini ta’kidladi va klub hamda uning prezidentiga katta hurmat bilan qarashini bildirdi. Berisha uchun “Axmat” jamoasi uy kabi bo‘lganini aytdi.
Bernard Berisha “Axmat” jamoasida sakkiz yil davomida faoliyat olib bordi. U Grozniy shahrida yashadi, oilasi shaharga moslashdi, farzandi esa mahalliy maktabda o‘qidi.
Futbolchi ko‘p marotaba o‘z faoliyatini aynan Grozniy jamoasida yakunlash niyatida ekanligini bildirgan. Hozirda 33 yoshdagi kosovalik futbolchi yangi jamoasiz qolmoqda.
Berisha Rossiya Premyer Ligasi juda kuchli chempionat ekanligini qayd etdi. U kelajakda o‘z faoliyatini davom ettirish uchun yangi imkoniyatlarni kutmoqda.

Бериша: Я не недоволен Ахматом, уважение сохраняется
Бывший капитан грозненского клуба "Ахмат" Бернард Бериша сообщил, что не недоволен клубом за то, что они не продолжили контракт. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он отметил, что такие ситуации в футболе происходят довольно часто и выразил большое уважение к клубу и его президенту. Бериша сказал, что команда "Ахмат" для него как дом.
Бернард Бериша провел восемь лет в команде "Ахмат". Он жил в Грозном, его семья адаптировалась к городу, а его ребенок учился в местной школе.
Футболист многократно заявлял о намерении завершить свою карьеру именно в грозненском клубе. В настоящее время 33-летний косовар остается без команды.
Бериша отметил, что Российская Премьер-Лига является очень сильным чемпионатом. Он ожидает новых возможностей для продолжения своей карьеры в будущем.