Agent Safonov Matveyga kelajak haqida maslahat berdi
Rossiyalik taniqli agent Aleksey Safonov o‘zining ism-sharifdoshi hamda PSJ jamoasining darvozaboni Matvey Safonov haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Agentning so‘zlariga ko‘ra, agar Matvey o‘zidan ikkinchi raqamli darvozabon sifatida foydalanilmasligini sezsa, unda u kelajak haqida o‘ylashi zarur bo‘ladi. Bu haqda u Match TV telekanaliga bergan intervyusida aytib o‘tdi.
Avvalroq ma’lum bo‘lishicha, PSJ va Lil jamoalari 23 yoshli Lyuk Shevalye transferi bo‘yicha kelishuvga erishgan. Ushbu darvozabon “bulldoglar” jamoasidan Parij klubiga birinchi raqamli darvozabon sifatida kelishi va Janluidji Donnarummaning o‘rnini egallashi kutilmoqda.
Safonov esa PSJga bir yil muqaddam o‘tgan va butun mavsum davomida ikkinchi darvozabon sifatida faoliyat yuritgan. U jami 17ta o‘yin o‘tkazgan, jumladan Chempionlar ligasida ham maydonga tushgan.

Агент Сафонов дал советы Матвею о будущем
Известный российский агент Алексей Сафонов высказал свое мнение о своем тезке и вратаре ПСЖ Матвее Сафонове. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам агента, если Матвей почувствует, что его не используют как второго вратаря, ему следует задуматься о будущем. Об этом он сказал в интервью телеканалу Match TV.
Ранее стало известно, что клубы ПСЖ и Лилль достигли соглашения по трансферу 23-летнего Люка Шевалье. Ожидается, что этот вратарь перейдет из команды "бульдогов" в парижский клуб в качестве первого вратаря и займет место Джанлуиджи Доннаруммы.
Сафонов же перешел в ПСЖ год назад и на протяжении всего сезона выступал в роли второго вратаря. Он провел в общей сложности 17 матчей, в том числе выходил на поле и в Лиге чемпионов.