Italiya Serie A klubi «Roma» jamoasining tarkibini kuchaytirish borasidagi ishlarini davom ettirmoqda. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Calcio Mercato nashrining xabariga ko‘ra, klub «Manchester Siti» tarkibidagi hujumchi yarimhimoyachi Klaudio Echeverrini sotib olish niyatida. Manbalar ma’lumotiga ko‘ra, ikki klub o‘rtasida muzokaralar allaqachon ilg‘or bosqichga yetgan.
Kelishuv shartlari ijaraga olish va keyinchalik sotib olish huquqini o‘z ichiga olishi yoki esa uzoq muddatli ijara shaklida bo‘lishi mumkin. Shu bilan birga, «Manchester Siti» 19 yoshli argentinalik futbolchining jamoani tark etishiga hozircha rasmiy rozilik bermagan.
Klaudio Echeverri 2024 yil boshida «Manchester Siti»ga transfer qilinganidan so‘ng, yana bir yil davomida ijara asosida «River Plate» jamoasida o‘ynagan. «Manchester Siti»ga kelganidan keyin u uchta o‘yinda maydonga tushib, bittadan gol urishga muvaffaq bo‘lgan.

Рома хочет купить Эчеверри у Манчестер Сити
Итальянский клуб Серии А «Рома» продолжает работу по усилению своего состава. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По информации издания Calcio Mercato, клуб намерен приобрести нападающего полузащитника Клаудио Эчеверри из состава «Манчестер Сити». По данным источников, переговоры между двумя клубами уже достигли продвинутой стадии.
Условия соглашения могут включать аренду с правом последующего выкупа или же быть оформлены в виде долгосрочной аренды. При этом «Манчестер Сити» пока не дал официального согласия на уход 19-летнего аргентинского футболиста из команды.
Клаудио Эчеверри, после трансфера в «Манчестер Сити» в начале 2024 года, еще год играл в аренде за команду «Ривер Плейт». После прихода в «Манчестер Сити» он выходил на поле в трех матчах и сумел забить один гол.
Портал Transfermarkt оценивает рыночную стоимость футболиста в 18 миллионов евро. Этот трансфер послужит укреплению атакующей линии команды «Рома».