Aleksandr Mostovoy, sobiq taniqli futbolchi, darvozabon Matvey Safonovning “Krasnodar” klubiga qaytishi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, “Krasnodar”da allaqachon Agkatsev bor va u ham darvozabon sifatida o‘z o‘rnini mustahkamlab kelmoqda. O‘tgan yili Agkatsev jamoa bilan chempionlikni qo‘lga kiritgan.
Shuning uchun Safonovning qaytishi haqida gapirganda, Agkatsevning nima deb javob berishini ham hisobga olish kerak. U yana zaxirada o‘tirishni xohlamasligi aniq.
Jamoada ko‘plab variantlar mavjud, shuning uchun qaror qabul qilish oson emas. Matvey Safonov hozirda Fransiya klubi “PSJ”da to‘p surib, to‘rt muhim sovrinni qo‘lga kiritdi.
Ularga Fransiya chempionati, Fransiya kubogi, Fransiya superkubogi va Chempionlar ligasi kiradi. Safonov jamoada ikkinchi darvozabon hisoblanadi, asosiy darvozabon esa Janluigi Donnarumma hisoblanadi.
Safonov “PSJ” tarkibida 17 ta o‘yinda maydonga tushdi va shu o‘yinlarda 13 ta gol o‘tkazib yubordi. Mashhur Transfermarkt portali uning qiymatini 20 million yevroga baholamoqda.
Shunday qilib, Safonov hozirgi holatda yaxshi darajada o‘ynamoqda va jamoada o‘z o‘rnini mustahkamlashga intilmoqda.

Мостовой: Если Сафонов вернется в "Краснодар", что скажет Агкатцев?
Александр Мостовой, бывший известный футболист, высказал мнение о возвращении вратаря Матвея Сафонова в клуб "Краснодар". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, в "Краснодаре" уже есть Агкатцев, который также укрепляет свои позиции как вратарь. В прошлом году Агкатцев вместе с командой завоевал чемпионство.
Поэтому, говоря о возвращении Сафонова, нужно учитывать, что Агкатцев не захочет сидеть на скамейке запасных.
В команде есть много вариантов, поэтому принять решение не так просто. Матвей Сафонов сейчас играет в французском клубе "ПСЖ" и завоевал четыре важных трофея.
К ним относятся чемпионат Франции, Кубок Франции, Суперкубок Франции и Лига чемпионов. Сафонов является вторым вратарем в команде, а основным вратарем является Джанлуиджи Доннарумма.
Сафонов провел 17 матчей в составе "ПСЖ" и пропустил 13 голов в этих играх. Известный портал Transfermarkt оценивает его стоимость в 20 миллионов евро.
Таким образом, Сафонов в настоящее время показывает хороший уровень игры и стремится укрепить свои позиции в команде.