Karpin: Sergeyev Baltikaga qarshi zaif edi, yaxshilanyapti
Moskva “Dinamo” jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin jamoa hujumchisi Ivan Sergeyev haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpinning so‘zlariga ko‘ra, Sergeyev o‘zining o‘yin holatini asta-sekin tiklamoqda. Birinchi turda “Baltika”ga qarshi o‘yinda u umuman o‘zini ko‘rsata olmagan bo‘lsa, bugungi o‘yinda ancha yaxshilangan.
Shuningdek, eslatib o‘tish joizki, seshanba kuni o‘tkazilgan Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida “Dinamo” “Sochi” jamoasini 3:2 hisobida mag‘lub etdi. Ushbu o‘yinda Sergeyev ikkita gol urdi.
Ivan Sergeyev yozda “Krylya Sovetov” jamoasidan “Dinamo”ga o‘tgan. U avvalgi mavsumni Samarqandning shu klubida o‘tkazgan.
Endilikda u yangi jamoasida o‘zini ko‘rsatishga intilmoqda va murabbiy uning o‘yinidan umidvor ekanligini ta’kidladi.

Карпин: Сергеев против Балтики был слаб, становится лучше
Главный тренер московского "Динамо" Валерий Карпин высказался о нападающем команды Иване Сергеева. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По словам Карпина, Сергеев постепенно восстанавливает свою игровую форму. В первом туре против "Балтики" он вообще не смог проявить себя, а в сегодняшнем матче значительно улучшился.
Также стоит отметить, что во вторник в первом туре группового этапа Кубка России "Динамо" одержало победу над командой "Сочи" со счетом 3:2. В этом матче Сергеев забил два гола.
Иван Сергеев летом перешел из команды "Крылья Советов" в "Динамо". Он провел предыдущий сезон в этом клубе из Самары.