Karpin Anton Miranchuk haqida fikr bildirdi
Moskva «Dinamo» jamoasining bosh murabbiyi Valeriy Karpin «Syona» jamoasi yarim himoyachisi Anton Miranchukning «oq-ko‘k» jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqidagi mish-mishlarga munosabat bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpin bu haqda faqat besh soniya oldin xabar topganini aytdi. U Miranchuk uning uchun qiziqmi degan savolga hozircha javob berishga tayyor emasligini ta’kidladi.
Murabbiy futbolchining narxi, shartnomasi va boshqa shartlari haqida ma’lumot kerakligini bildirdi. Anton Miranchuk Shveytsariyaning «Syona» klubida bir mavsum o‘ynagan.
Oldinroq u Moskva «Lokomotiv» jamoasida faoliyat yuritgan. Karpin uni Rossiya milliy terma jamoasi doirasida yaxshi biladi.
Shuningdek, Miranchuk Rossiya Premer-ligasidagi beshta yirik klubga taklif qilingan bo‘lib, uning kelajagi bo‘yicha ustuvor variant aniqlanmoqda. Bu holat uning faoliyati va kelajakdagi o‘yinlari uchun muhim ahamiyatga ega.

Карпин высказался о Антоне Миранчуке
Главный тренер московского «Динамо» Валерий Карпин прокомментировал слухи о возможном переходе полузащитника «Сьона» Антона Миранчука в «бело-голубую» команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Карпин отметил, что узнал об этом всего пять секунд назад. Он подчеркнул, что пока не готов ответить на вопрос, интересен ли ему Миранчук.
Тренер заявил, что ему нужна информация о цене футболиста, контракте и других условиях. Антон Миранчук играл один сезон в швейцарском клубе «Сьон».
Ранее он выступал за московский «Локомотив». Карпин хорошо знает его в рамках сборной России.
Кроме того, Миранчук был предложен пяти крупным клубам Российской Премьер-Лиги, и определяется приоритетный вариант для его будущего. Эта ситуация имеет важное значение для его карьеры и будущих игр.