Moskvaning Dinamo jamoasiga yangi qo‘shilgan Bakhtiyor Zaynutdinov o‘zining yangi jamoaga o‘tishi haqida fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi “Spartak” va “Zenit” klublaridan takliflar bo‘lgani haqida aytib o‘tdi, biroq u Dinamoni tanlaganini ta’kidladi. Uning so‘zlariga ko‘ra, Dinamo uning uchun aka-uka klubi hisoblanadi va u Spartakda o‘ynamaslikni o‘zining prinsipiga aylantirgan.
Avvalroq Zaynutdinov Rossiya safarida Rostov va Moskva markazidagi CSKA jamoalarida harakat qilgan. Shuningdek, yozda Qozog‘istonlik futbolchi Dinamo jamoasiga qo‘shilganini eslatib o‘tish lozim.
Seshanba kechqurun Zaynutdinov Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida Sochi jamoasiga qarshi o‘yinda o‘zining ilk debyutini o‘tkazdi. Ushbu o‘yin 3:2 hisobida Dinamo foydasiga yakunlandi.
Bakhtiyor jamoasining yangi muvaffaqiyatlari uchun o‘z hissasini qo‘shishga intilmoqda. Shu tarzda u yangi jamoasida o‘z o‘rnini mustahkamlashni maqsad qilgan.

Зайнутдинов отказался от Спартака и выбрал Динамо
Новичок московского Динамо Бахтиёр Зайнутдинов поделился своими мыслями о переходе в новую команду. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист отметил, что у него были предложения от клубов «Спартак» и «Зенит», однако он подчеркнул, что выбрал Динамо. По его словам, Динамо для него является братским клубом, и он сделал принципиальное решение не играть за Спартак.
Ранее Зайнутдинов проявлял активность в Ростове и в московском ЦСКА во время своего пребывания в России. Также стоит отметить, что летом казахстанский футболист присоединился к команде Динамо.
Во вторник вечером Зайнутдинов провел свой дебют в первом туре группового этапа Кубка России против команды Сочи. Этот матч завершился со счетом 3:2 в пользу Динамо.
Бахтиёр стремится внести свой вклад в новые успехи своей команды. Таким образом, он поставил перед собой цель укрепить свое место в новой команде.