Sergeev Karpin so‘zlarini «Sochi»ga qarshi o‘yindan so‘ng ochiqcha bildirdi
Moskva «Dinamo» jamoasining hujumchisi Ivan Sergeev «Sochi» jamoasi darvozasiga ikkita gol urgandan so‘ng bosh murabbiy Valeriy Karpin tomonidan aytilgan so‘zlarni ochiqcha bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Karpin unga yaxshi o‘yin ko‘rsatgani uchun maqtov bildirdi va jismoniy holatni yaxshilash zarurligini ta’kidladi. Sergeev o‘zining ko‘p o‘yinlarni o‘tkazib yuborganini tan oldi va shaklga kirish ustida ishlash kerakligini aytdi.
Seshanba kuni kechqurun «Dinamo» jamoasi Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turida «Sochi» ustidan 3:2 hisobida g‘alaba qozondi. Shuningdek, Rossiya chempionatining ikkinchi turida Sergeev «Rostov» darvozasiga yagona va g‘alaba keltirgan golni urdi.
Yozgi transfer oynasida «Kryl'ya Sovetov» jamoasidan «Dinamo»ga kelganidan so‘ng, Sergeev jamoa uchun jami uchta gol muallifi bo‘ldi. Uning gollari jamoaning muvaffaqiyatiga sezilarli hissa qo‘shmoqda.

Слова Сергеева Карпина были открыто высказаны после матча против «Сочи»
Нападающий московского «Динамо» Иван Сергеев открыто озвучил слова главного тренера Валерия Карпина после того, как забил два гола в ворота команды «Сочи». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Карпин похвалил его за хорошую игру и отметил необходимость улучшения физического состояния. Сергеев признал, что пропустил много матчей и сказал, что нужно работать над возвращением в форму.
Во вторник вечером команда «Динамо» одержала победу над «Сочи» со счетом 3:2 в первом туре группового этапа Кубка России. Также в втором туре чемпионата России Сергеев забил единственный и победный гол в ворота «Ростова».
После перехода из команды «Крылья Советов» в «Динамо» в летнее трансферное окно Сергеев стал автором трех голов для команды. Его голы значительно способствуют успеху команды.