Moskva “Dinamo” jamoasining yangi futbolchisi Bakhtiyor Zayniddinov yarim himoyachi Jedsan Fernandesning Moskva “Spartak” jamoasiga o‘tishi mumkinligi haqida fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, agar bu ma’lumot rost bo‘lsa, “Spartak” uchun katta omad bo‘ladi. Fernandes juda yaxshi futbolchi va u Rossiya Premer Ligasi jamoasida o‘ynashini ko‘rishdan mamnun bo‘ladi, deb aytdi Zayniddinov “Match TV” telekanaliga bergan intervyusida.
Eslatib o‘tamiz, 26 yoshli portugaliyalik yarim himoyachi hozirda Istanbulning “Beshiktosh” klubida o‘ynaydi. Bu klub Zayniddinov uchun tanish, u yerda so‘nggi ikki mavsumni o‘tkazgan.
Shuningdek, “Beshiktosh” jamoasi shu hafta boshida Jedsan Fernandes bo‘yicha Moskva “Spartak” bilan muzokaralar olib borayotganini rasman e’lon qildi. Bu transfer jamoalar uchun muhim voqea bo‘lib, futbol muxlislari tomonidan katta qiziqish bilan kutib olinmoqda.

Зайниддинов: Спартак может приобрести Жедсона Фернандеса
Новый футболист московского "Динамо" Бахтиёр Зайниддинов высказал мнение о том, что полузащитник Жедсан Фернандес может перейти в московский "Спартак". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, если эта информация верна, это будет большая удача для "Спартака". Фернандес очень хороший футболист, и ему будет приятно играть в команде Российской Премьер-Лиги, сказал Зайниддинов в интервью телеканалу "Матч ТВ".
Напомним, 26-летний португалец в настоящее время играет в клубе "Бешикташ" из Стамбула. Этот клуб знаком Зайниддинову, так как он провел там последние два сезона.
Также клуб "Бешикташ" официально объявил, что в начале этой недели ведет переговоры с московским "Спартаком" по поводу Жедсана Фернандеса. Этот трансфер является важным событием для команд и ожидается с большим интересом со стороны футбольных болельщиков.