De Paul hali jamoga qo‘shilmadi, viza kutmoqda
“Inter Mayami” jamoasi bosh murabbiyi Xaver Maskerano madridlik “Atletiko” klubi safidan kelib qo‘shilgan argentinalik yarim himoyachi Rodrigo de Paulning holati yuzasidan fikr bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning so‘zlariga ko‘ra, de Paul hozircha jamoa bilan mashg‘ulotlarga qo‘shilmayapti, chunki u hali mehnat vizasini olmagan. Shu boisdan u yakka tartibda shug‘ullanmoqda.
Maskerano, barcha hujjatlari rasmiylashtirilgach, futbolchi asosiy jamoa mashg‘ulotlariga qo‘shilishini ta’kidladi. Keyingi o‘yin haqida ham ma’lumot berildi.
“Inter Mayami” navbatdagi uchrashuvini Yevropa vaqti bilan chorshanbadan payshanbaga o‘tar kechasi o‘tkazadi. Jamoa Ligalar kubogi doirasida Meksikaning “Atlas” klubi bilan bahs olib boradi.
Maskerano boshchiligidagi jamoa ushbu muhim o‘yinga tayyorgarlikni davom ettirmoqda. De Paulning jamoadagi ishtiroki esa hujjatlari rasmiylashtirilgandan so‘ng boshlanishi kutilmoqda.
Hozircha futbolchi mustaqil mashg‘ulotlar olib bormoqda va uning asosiy tarkibga qo‘shilishi vizaning rasmiylashtirilishiga bog‘liq.

Де Паула еще не присоединился к команде, ждет визу
Главный тренер команды “Интер Майами” Хавьер Маскерано высказался о состоянии аргентинского полузащитника Родриго де Паула, который присоединился из мадридского “Атлетико”. Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, де Паула пока не участвует в тренировках команды, так как он еще не получил рабочую визу. Поэтому он занимается индивидуально.
Маскерано отметил, что после оформления всех документов футболист присоединится к тренировкам основной команды. Также была предоставлена информация о следующей игре.
“Интер Майами” проведет следующую встречу в ночь с среды на четверг по европейскому времени. Команда сыграет против мексиканского клуба “Атлас” в рамках Кубка Лиг.
Команда под руководством Маскерано продолжает подготовку к этой важной игре. Участие де Паула в команде ожидается после оформления его документов.
Пока футболист проводит самостоятельные тренировки, и его присоединение к основному составу зависит от оформления визы.