Barselona el klasiko uchun maxsus futbolkalar taqdim etdi
Kataloniyaning mashhur «Barselona» futbol klubi «Real Madrid» jamoasiga qarshi o‘yinlarda futbolchilari kiyadigan yangi futbolkalarni taqdim etdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Yangi futbolkalarning asosiy o‘ziga xos jihati shundaki, undagi ko‘k va qizil rangli vertikal chiziqlar an’anaviy to‘g‘ri emas, balki zigzag shaklida ishlangan. Bu o‘zgarish klub libosiga yangilik va o‘ziga xoslik bag‘ishlaydi.
Yangi futbolkada aks etgan zigzag shaklidagi chiziqlarning o‘ziga xos sababi bor. Bu yil «Santyago Bernabeu» stadionida bo‘lib o‘tgan mashhur o‘yinga yigirma yil to‘ldi.
O‘sha o‘yinda «Barselona»ning afsonaviy futbolchisi Ronaldino ikkita gol urgan va stadionni to‘ldirgan muxlislar oldida katta olqishlarga sazovor bo‘lgan edi. Yangi futbolka dizayni aynan shu tarixiy voqeani eslatadi va klub tarixidagi muhim lahzani yodga soladi.
Shu tariqa, «Barselona» o‘zining boy tarixiga hurmat bajo keltirgan holda, zamonaviylikni ham namoyon qilmoqda.

Барселона представила специальные футболки для Эль Класико
Известный каталонский футбольный клуб «Барселона» представил новые футболки, которые будут носить игроки в матчах против команды «Реал Мадрид». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Основная особенность новых футболок заключается в том, что вертикальные полосы синего и красного цветов выполнены не в традиционном прямом, а в зигзагообразном формате. Это изменение придает клубной форме новизну и уникальность.
У зигзагообразных линий на новой футболке есть своя особая причина. В этом году исполняется двадцать лет с момента знаменитого матча на стадионе «Сантьяго Бернабеу».
В том матче легендарный игрок «Барселоны» Роналдиньо забил два гола и был встречен громкими аплодисментами от заполненных зрителями трибун. Дизайн новой футболки как раз напоминает об этом историческом событии и возвращает к важному моменту в истории клуба.