Maskerano: Messi dam oldi va maydonga tayyor
Yevropa vaqti bilan chorshanbadan payshanbaga o‘tar kechasi “Inter Mayami” jamoasi Meksikaning “Atlas” klubi bilan Ligalar kubogi doirasida bahs olib boradi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Mayami jamoasi bosh murabbiyi Xaver Maskerano matbuot anjumanida Lionel Messi va Jordi Alba maydonga tushishga tayyormi, degan savolga javob berdi. Maskerano bu savolga hazil bilan javob berib, “Ha, agar ularni yana diskvalifikatsiya qilishmasa”, dedi.
Shuningdek, u Messining so‘nggi o‘yinlarda tinimsiz maydonga tushgani sababli dam olganini, bu tanaffus unga foyda berganini ta’kidladi. Murabbiyning so‘zlariga ko‘ra, Messi endi yangi o‘yinlar marafonini boshlaydi va undan yanada tetikroq bo‘lishi kutilmoqda.
Ma’lumot uchun, ilgari Messi va Alba yulduzlar o‘yinida ishtirok etmagani sababli MLS o‘yinini o‘tkazib yuborgan va shu bois diskvalifikatsiya qilingan edi. Endilikda, murabbiy ularning maydonga qaytishiga umid bildirdi.

Маскерано: Месси отдохнул и готов выйти на поле
В ночь с среды на четверг по европейскому времени команда "Интер Майами" проведет матч с мексиканским клубом "Атлас" в рамках Кубка Лиг. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Главный тренер команды Майами Хавьер Маскерано на пресс-конференции ответил на вопрос, готовы ли выйти на поле Лионель Месси и Жорди Альба. Маскерано шутливо ответил на этот вопрос: "Да, если их снова не дисквалифицируют".
Он также отметил, что Месси отдыхал из-за того, что в последних играх постоянно выходил на поле, и этот перерыв пошел ему на пользу. По словам тренера, Месси теперь начнет новый марафон игр и ожидается, что он будет еще более бодрым.
Для справки, ранее Месси и Альба пропустили матч MLS из-за участия в звездной игре и были дисквалифицированы. Теперь тренер выразил надежду на их возвращение на поле.