Kornauxov: Komlichenko va Vorobyov raqobati kuchaydi
O‘tgan yillarda taniqli futbolchi bo‘lgan Oleg Kornauxov Moskvaning “Lokomotiv” jamoasida hujum chizig‘ida yuzaga kelgan raqobat haqida o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uning ta’kidlashicha, jamoaga Nikolay Komlichenko kelib qo‘shilgach, hujumchilarning asosiy tarkibdan o‘rin olish uchun kurashi kuchaygan. Kornauxovning fikricha, Komlichenko transferi avvalo boshqa futbolchi – Dmitriy Vorobyov uchun emas, asosan asosiy tarkibni kuchaytirish maqsadida amalga oshirilgan bo‘lishi mumkin.
Shunga qaramay, Vorobyov ham jamoada o‘z o‘rnini saqlab qolish uchun harakat qilmoqda. Ularning imkoniyatlari deyarli teng, shuning uchun asosiy tarkibdan joy olish natijadorlikka bog‘liq bo‘ladi.
Ma’lumot uchun, Nikolay Komlichenko shu yil yozda “Rostov” jamoasidan “Lokomotiv”ga o‘tdi. U Moskva klubi safida Rossiya chempionatining ikki uchrashuvida maydonga tushdi, biroq hozircha gol urishga yoki golli uzatma berishga erishmadi.
Uning pozitsiyasida harakat qilayotgan Dmitriy Vorobyov esa ikki tur davomida bir gol urdi va bir golli pas berdi. Mutaxassislar fikricha, jamoaning hujum chizig‘ida raqobat kuchli bo‘lishi natijadorlikni oshiradi va asosiy tarkib uchun kurash yanada qiziqarli tus oladi.

Kornauxov: Конличенко и Воробьев конкуренция усилилась
В последние годы известный футболист Олег Корнаухов высказал свои мысли о конкуренции, возникшей в атакующей линии московского "Локомотива". Об этом сообщает Euro-football.ru.
По его словам, с приходом Николая Комличенко в команду борьба нападающих за место в основном составе усилилась. По мнению Корнаухова, трансфер Комличенко, прежде всего, мог быть осуществлён не для другого футболиста – Дмитрия Воробьева, а в основном с целью усиления основного состава.
Тем не менее, Воробьев также старается сохранить своё место в команде. Их возможности почти равны, поэтому получение места в основном составе будет зависеть от результативности.
Для справки, Николай Комличенко этим летом перешёл из команды "Ростов" в "Локомотив". Он вышел на поле в двух матчах чемпионата России в составе московского клуба, но пока не смог забить гол или сделать голевую передачу.
Дмитрий Воробьев, играющий на его позиции, забил один гол и сделал одну голевую передачу за два тура. По мнению специалистов, сильная конкуренция в атакующей линии команды повысит результативность, и борьба за место в основном составе станет ещё более интересной.