Gilermeningcha, Lokomotiv chempionlik uchun kurasha oladi
Marinato Gilermе ilgari Rossiya terma jamoasi va Moskvaning Lokomotiv jamoasida darvozabon sifatida to‘p surgan. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
U o‘zining sobiq jamoasi chempionlik uchun kurashishga qodirmi, degan savolga o‘z fikrini bildirdi. Gilermening ta’kidlashicha, Lokomotiv chempionlik yoki kamida kuchli uchlik uchun kurashishga to‘sqinlik qiladigan jiddiy sabablarni ko‘rmayapti.
U Zenit jamoasiga yangi qo‘shilgan futbolchilarning tajribasi katta ekanini ham qayd etdi. Biroq, yangi futbolchilarga moslashish uchun vaqt kerak bo‘lishi tabiiyligini ta’kidlab o‘tdi.
Joriy mavsum Rossiya chempionatida Lokomotiv ikki tur natijalariga ko‘ra yagona jamoa bo‘lib, o‘zining barcha uchrashuvlarida g‘alaba qozondi. O‘tgan mavsumda esa, Mixael Galaktionov boshchiligidagi Lokomotiv jamoasi musobaqani oltinchi o‘rinda yakunlagan edi.
Gilermening fikricha, jamoada yaxshi imkoniyatlar mavjud va ular o‘z oldilariga yuqori marralarni qo‘yishga haqlilar. Shu bilan birga, yangi futbolchilar jamoaga to‘liq moslashib olsalar, Lokomotiv oldinda bo‘ladigan muhim uchrashuvlarda ham muvaffaqiyat qozonishi mumkin.

По мнению Гилерме, Локомотив сможет бороться за чемпионство
Маринато Гилерме ранее играл за сборную России и московский Локомотив в качестве вратаря. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Он высказал свое мнение на вопрос, способен ли его бывший клуб бороться за чемпионство. По словам Гилерме, Локомотив не видит серьезных причин, которые могли бы помешать борьбе за чемпионство или, по крайней мере, за место в тройке сильнейших.
Он также отметил, что у новых игроков команды Зенита большой опыт. Однако он подчеркнул, что естественно, что новым футболистам потребуется время для адаптации.
В текущем сезоне в чемпионате России Локомотив является единственной командой, которая выиграла все свои матчи по итогам двух туров. В прошлом сезоне команда Локомотив под руководством Михаила Галaktionова завершила соревнование на шестом месте.
По мнению Гилерме, в команде есть хорошие возможности, и они имеют право ставить перед собой высокие цели. При этом, если новые игроки полностью адаптируются к команде, Локомотив также может добиться успеха в важных матчах, которые ждут впереди.