Yaqin kunlarda yarim himoyachi Jedson Fernandes «Spartak» jamoasi futbolchisiga aylanadi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Futbolchi allaqachon Moskvaga yetib kelgan. U kechasi Vnukovo aeroportiga kelganida, jurnalistlar bilan uchrashuvga yo‘l qo‘yilmadi va unga tezda aeroportdan chiqib ketishga yordam berildi.
Bu holat bo‘yicha taniqli sport sharhlovchisi Dmitriy Guberniev o‘z fikrini bildirdi. Gubernievning aytishicha, bu voqea yaxshi tashkil etilmagan va ochiq-oydin kutib olish o‘rniga, yashirin tarzda amalga oshirilgan.
U bu holatni tanqid qilib, bu kabi harakatlar ortida ishonchsizlik va ortiqcha xavotir yotganini ta’kidladi. Sharhlovchi «Spartak» jamoasiga hatto qiyin vaziyatlarda ham ochiq va samimiy bo‘lishni maslahat berdi.
Uning fikricha, futbolchilar va klub jamoatchilikka ochiq bo‘lishi, muxlislar oldida yashirinmasligi lozim. Shuningdek, «Spartak» jamoasi chorshanba kuni mehmon sifatida «Rostov»ga qarshi o‘yin o‘tkazadi.
Bu uchrashuv Fonbet Rossiya Kubogi guruh bosqichining birinchi turi hisoblanadi. O‘yin soat 20:45 da boshlanadi.

Критиковали тайное приветствие Джедсона Фернандеса
В ближайшие дни полузащитник Джедсон Фернандес станет игроком команды «Спартак». Об этом сообщает Euro-football.ru.
Футболист уже прибыл в Москву. Когда он ночью приехал в аэропорт Внуково, встреча с журналистами не была организована, и ему быстро помогли покинуть аэропорт.
По этому поводу известный спортивный комментатор Дмитрий Губерниев высказал свое мнение. По словам Губерниева, этот инцидент был плохо организован и вместо открытой встречи был осуществлён скрытый прием.
Он раскритиковал эту ситуацию, подчеркнув, что за такими действиями стоят недоверие и излишняя тревога. Комментатор посоветовал команде «Спартак» быть открытыми и искренними даже в сложных ситуациях.
По его мнению, футболисты и клуб должны быть открыты для общественности и не скрываться перед болельщиками. Также команда «Спартак» в среду проведет матч против «Ростова» в качестве гостя.