Fayzullayev Istanbul Bashakshehirga 7,5 million yevroga o‘tdi
Hujumkor yarim himoyachi Abbosbek Fayzullayev Rossiyaning CSKA klubidan Turkiyaning Istanbul Bashakshehir jamoasiga o‘tdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Ma’lumotlarga ko‘ra, 21 yoshli futbolchining transfer narxi 7,5 million yevro bo‘lgan. Shuningdek, ikki klub o‘rtasidagi kelishuvga ko‘ra, Fayzullayev keyingi safar boshqa klubga o‘tsa, CSKA transfer summasining 10 foizini qo‘lga kiritadi.
Abbosbek Fayzullayev CSKA tarkibida ikki mavsum davomida harakat qilgan. U jamoa safida jami 72 rasmiy uchrashuvda maydonga tushib, 8 ta gol urdi va 22 ta golga assistentlik qildi.
O‘tgan mavsumda Istanbul Bashakshehir Turkiya chempionatida beshinchi o‘rinni egalladi. Hozirda klub UEFAning Konferensiyalar ligasi saralash bosqichida ishtirok etmoqda.
Bu musobaqa Yevropadagi uchinchi muhim klublar turniri hisoblanadi. Fayzullayevning yangi jamoasi asosiy tarkib uchun kurash olib bormoqda.

Файзуллаев перешел в Башакшехир Стамбула за 7,5 миллиона евро
Нападающий полузащитник Аббосбек Файзуллаев перешел из российского клуба ЦСКА в турецкую команду Стамбул Башакшехир. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Согласно информации, трансферная стоимость 21-летнего футболиста составила 7,5 миллиона евро. Кроме того, согласно соглашению между двумя клубами, если Файзуллаев в следующий раз перейдет в другой клуб, ЦСКА получит 10 процентов от суммы трансфера.
Аббосбек Файзуллаев выступал за ЦСКА в течение двух сезонов. Он провел в составе команды 72 официальных матча, забил 8 голов и сделал 22 голевых передачи.
В прошлом сезоне Стамбул Башакшехир занял пятое место в чемпионате Турции. В настоящее время клуб участвует в квалификационном раунде Лиги конференций УЕФА.
Этот турнир считается третьим по значимости клубным турниром в Европе. Ожидается, что опыт и мастерство Файзуллаева будут иметь важное значение для Стамбул Башакшехир.