Rubens "Dinamo" uchun 44-raqamni tanladi
Tez orada Moskvaning "Dinamo" futbol klubi Braziliyaning "Atletiko Mineyro" jamoasidan yarim himoyachi Rubensni o‘z tarkibiga qo‘shib olishini e’lon qiladi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
24 yoshli futbolchi allaqachon "Dinamo" klubi uchun tibbiy ko‘rikdan muvaffaqiyatli o‘tdi. Klub vakillari futbolchining sog‘lig‘i va jismoniy holatidan qoniqish hosil qilishgan.
Metaratings nashri xabariga ko‘ra, Rubens "Dinamo" safida 44-raqam ostida maydonga tushadi. Futbolchi aynan shu raqamni tanlaganini ma’lum qilgan.
"Dinamo" o‘zining navbatdagi uchrashuvini shanba kuni, 2-avgust sanasida o‘tkazadi. Uchrashuv safarda "Krasnodar" jamoasiga qarshi bo‘lib o‘tadi va bu Rossiya Premer-ligasining uchinchi turi doirasida o‘tkaziladi.
Hozirda "Dinamo" ikki turdan so‘ng to‘rt ochkoga ega. Jamoa birinchi turda "Baltika" bilan 1:1 hisobida durang o‘ynagan, ikkinchi turda esa "Rostov" ustidan 1:0 hisobida g‘alaba qozongan.

Рубенс выбрал номер 44 для "Динамо"
Скоро московский футбольный клуб "Динамо" объявит о подписании полузащитника Рубенса из бразильского клуба "Атлетико Минейро". Об этом сообщает Euro-football.ru.
24-летний футболист уже успешно прошел медицинское обследование для клуба "Динамо". Представители клуба остались довольны состоянием здоровья и физической формой игрока.
По информации издания Metaratings, Рубенс выйдет на поле под номером 44 в составе "Динамо". Футболист сообщил, что именно этот номер он выбрал.
"Динамо" проведет свою следующую встречу в субботу, 2 августа. Матч пройдет в гостях против команды "Краснодар" и будет проведен в рамках третьего тура Российской Премьер-лиги.
На данный момент "Динамо" имеет четыре очка после двух туров. Команда сыграла вничью 1:1 с "Балтикой" в первом туре, а во втором туре одержала победу над "Ростовом" со счетом 1:0.