Kovtun: Krasnodar va Zenit chempionlik uchun asosiy raqib
Rossiya terma jamoasining sobiq futbolchisi Yuriy Kovtun "Zenit" va "Krasnodar" jamoalari o‘rtasidagi chempionlik uchun kurash borasida o‘z fikrini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
O‘tgan mavsumda ushbu ikki jamoa so‘nggi turga qadar birinchi o‘rin uchun kurash olib bordi. Yakunda "Krasnodar" jamoasi "Zenit"dan bir ochkoga ko‘proq to‘plab, Rossiya chempioni bo‘ldi.
Yangi mavsumda "Krasnodar" jamoasi biroz qiyin boshladi, biroq tarkibi jihatidan "Zenit"dan qolishmaydi. Ushbu mavsumda "Krasnodar"ning natijalari ko‘p jihatdan jamoaning ruhiy holatiga bog‘liq bo‘ladi.
Agar murabbiylar jamoani chempionlikni himoya qilishga to‘g‘ri yo‘naltira olsa, bu vazifani uddalashlari mumkin, deydi Yuriy Kovtun. Hozirgi vaqtda "Krasnodar" Rossiya chempionatida ikki o‘yin o‘tkazib, bir g‘alaba va bir mag‘lubiyatga erishgan.
"Zenit" esa ikki uchrashuvda bir bor zafar quchib, bir o‘yinni durang bilan yakunladi. Shu sababli, chempionlik uchun asosiy kurash bu ikki jamoa o‘rtasida kechishi kutilmoqda.
Mavsum davomida har bir o‘yin muhim ahamiyat kasb etadi va natijalar jamoalarning ruhiy tayyorgarligiga ham bog‘liq bo‘ladi.

Ковтун: Краснодар и Зенит основные соперники за чемпионство
Бывший футболист сборной России Юрий Ковтун высказал свое мнение о борьбе за чемпионство между командами "Зенит" и "Краснодар". Об этом сообщает Euro-football.ru.
В прошлом сезоне эти две команды боролись за первое место до последнего тура. В итоге команда "Краснодар" набрала на одно очко больше, чем "Зенит", и стала чемпионом России.
В новом сезоне команда "Краснодар" начала немного сложно, однако по составу не уступает "Зениту". Результаты "Краснодара" в этом сезоне во многом будут зависеть от морального состояния команды.
Если тренеры смогут правильно настроить команду на защиту чемпионства, они могут справиться с этой задачей, говорит Юрий Ковтун. В настоящее время "Краснодар" провел два матча в чемпионате России, одержав одну победу и потерпев одно поражение.
"Зенит" же в двух встречах одержал одну победу и завершил одну игру вничью. Поэтому основная борьба за чемпионство ожидается между этими двумя командами.
На протяжении сезона каждая игра имеет важное значение, и результаты также будут зависеть от моральной подготовки команд.