Chelestini: To‘la tribunalarda futbol ruhi boshqacha
CSKA futbol jamoasi bosh murabbiyi Fabio Chelestini “Lokomotiv”ga qarshi o‘yindan so‘ng jurnalistlarga o‘z fikrlarini bildirdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Murabbiy Matheus Alves haqida gapirar ekan, u hali jamoaga yaqinda qo‘shilganini, o‘zini ko‘rsatishga harakat qilayotganini ta’kidladi. Alvesga moslashish uchun vaqt kerak, chunki u boshqa mamlakatdan keldi, bu yerda esa boshqa chempionat, til, madaniyat va murabbiy bor.
Shu sababli, Alvesning to‘liq kuchini ko‘rsatishi uchun biroz vaqt kerak bo‘ladi. Markaziy himoyadagi o‘yin haqida so‘z borganda, Chelestini yaqinda tarkibdan ketgan futbolchilar haqida gapirishni istamadi.
U jamoadagi hozirgi futbolchilarni alohida e’tirof etdi va ular “Lokomotiv”ga qarshi murakkab o‘yinda o‘zini namoyon qilganini, jamoaviy xarakter va matonat ko‘rsatganini aytdi. Murabbiy bu futbolchilar bilan faxrlanishini va ularning o‘yinidan mamnunligini bildirdi.
Stadiondagi muhit haqida gapirar ekan, Chelestini to‘la tribunalarni ko‘rib xursand bo‘lganini aytdi. U stadion to‘la bo‘lsa, bu haqiqiy futbol muhitini yaratishini ta’kidladi.
Tomoshabinlarning qo‘llab-quvvatlashi jamoaga kuch bag‘ishlaganini, ayniqsa qiyin pallalarda bu yordam berganini qayd etdi. Chelestini muxlislarga minnatdorchilik bildirdi va stadionda ana shunday muhit doim bo‘lishini tiladi.

Chelestini: В полных трибунах дух футбола другой
Главный тренер футбольной команды ЦСКА Фабио Челестини высказал свои мысли журналистам после матча с "Локомотивом". Об этом сообщает Euro-football.ru.
Говоря о Матэуше Алвесе, тренер отметил, что он недавно присоединился к команде и старается проявить себя. Алвесу нужно время для адаптации, так как он приехал из другой страны, где другой чемпионат, язык, культура и тренер.
Поэтому для того, чтобы Алвес смог показать свою полную силу, потребуется немного времени. Когда речь зашла об игре в центральной защите, Челестини не захотел говорить о футболистах, которые недавно покинули состав.
Он отдельно отметил нынешних игроков команды и сказал, что они проявили себя в сложной игре против "Локомотива", продемонстрировав командный характер и стойкость. Тренер выразил гордость за этих футболистов и удовлетворение от их игры.
Говоря о атмосфере на стадионе, Челестини сказал, что был рад видеть полные трибуны. Он подчеркнул, что когда стадион заполнен, это создает настоящую футбольную атмосферу.
Он отметил, что поддержка зрителей придает команде сил, особенно в трудные моменты. Челестини поблагодарил болельщиков и выразил надежду, что такая атмосфера на стадионе будет всегда.