“Noa” uch bor hisobni tenglashtirdi, lekin mag‘lub bo‘ldi
Chempionlar ligasi ikkinchi saralash bosqichining javob uchrashuvida “Noa” jamoasi bir hafta avvalgi 2:1 hisobidagi mag‘lubiyat uchun “Ferentsvarosh”dan o‘ch olishga harakat qildi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Uchrashuv boshida mezbonlar tezkor gol urishdi. Lenni Yosef jarima maydoniga to‘p uzatib, Aleksandar Peshichni to‘p bilan ta’minladi.
Peshich raqib himoyachisini aldab, darvozaning pastki burchagiga aniq zarba berdi va hisobni ochdi. Biroq, mehmonlar tezda javob qaytarishdi.
Sergey Muradyan o‘z maydonidan Eldar Ferreyra tomon aniq pas uzatdi va u darvozabonni mag‘lub etib, hisobni tenglashtirdi. 12-daqiqada o‘ng qanotdan Aleks Tot jarima maydoniga uzatma berdi, Yosef boshi bilan to‘pni darvozaning pastki burchagiga yo‘lladi va “Ferentsvarosh” yana oldinga chiqdi.
22-daqiqada esa “Noa” futbolchisi Mateus Ayas uzoq ustunga to‘pni oshirdi va hisob yana tenglashdi. Ikkinchi bo‘limda Kristoffer Zakhariassen penaltini pastdan chap burchakka yo‘llab, mezbonlarni yana oldinga olib chiqdi.
71-daqiqada Gudmundur Torarinsson chap qanotdan uzatma berdi va Alen Grgich boshi bilan hisobni 3:3 ko‘rinishga olib keldi. 74-daqiqada esa Sebrails Makrekis to‘pni jarima maydoniga uzatdi, Barnabash Varga raqib himoyachisini aldab, uzoq burchakka aniq zarba yo‘lladi va yakuniy hisobni o‘rnatdi.
Natijada, “Noa” Yevropa ligasida ishtirok etadi va “Linkoln” jamoasiga qarshi maydonga tushadi. “Ferentsvarosh” esa keyingi bosqichda “Riyeka” yoki “Ludogorets” bilan bellashadi.
Uchrashuv Budapeshtdagi “Gruppama Arena” stadionida bo‘lib o‘tdi. O‘yin 4:3 hisobi bilan mezbonlar foydasiga yakunlandi.

“Noa” трижды сравнял счет, но проиграл
В ответном матче второго квалификационного раунда Лиги чемпионов команда “Ноа” пыталась отомстить “Ференцварошу” за поражение со счетом 2:1 неделю назад. Об этом сообщает Euro-football.ru.
В начале встречи хозяева быстро забили гол. Ленни Йосеф сделал передачу в штрафную, обеспечив Александра Пешича мячом.
Пешич обманул защитника соперника и точно ударил в нижний угол ворот, открыв счет. Однако гости быстро ответили.
Сергей Мурадян точно пасовал из своей половины поля на Эльдара Феррейру, который переиграл вратаря и сравнял счет. На 12-й минуте Алекс Тот сделал передачу в штрафную с правого фланга, Йосеф головой отправил мяч в нижний угол ворот, и “Ференцварош” снова вышел вперед.
На 22-й минуте игрок “Ноа” Матеус Аяс перебросил мяч через дальнюю штангу, и счет снова сравнялся. Во втором тайме Кристоффер Захариассен реализовал пенальти, отправив мяч в нижний левый угол, и хозяева снова вышли вперед.
На 71-й минуте Гудмундур Тораринссон сделал передачу с левого фланга, и Аллен Гргич головой сравнял счет 3:3. На 74-й минуте Себрайлис Макрекис сделал передачу в штрафную, Барнабас Варга обманул защитника соперника и точно ударил в дальний угол, установив окончательный счет.
В результате “Ноа” участвует в Лиге Европы и выйдет на поле против команды “Линкольн”. “Ференцварош” же в следующем раунде встретится с “Риекой” или “Лудогорцем”.
Матч прошел на стадионе “Группама Арена” в Будапеште. Игра завершилась со счетом 4:3 в пользу хозяев.