Maguayr: Manchester Yunayted hujumda sabrli bo‘lishi kerak
Manchester Yunayted markaziy himoyachisi Garri Maguayr jamoaning o‘yini haqida o‘z fikrlari bilan o‘rtoqlashdi. Bu haqida Euro-football.ru xabar berdi.
Bugun “qizil iblislar” mavsumoldi o‘rtoqlik uchrashuvida Bornmut jamoasiga qarshi maydonga tushadi. Uchrashuv boshlanishi Toshkent vaqti bilan soat 06:30 ga belgilangan.
Maguayr o‘z intervyusida shunday dedi: “Biz to‘pni nazorat qilayotganda yanada sabrli bo‘lishimiz kerak. Oldingi bahsda, Vest Xemga qarshi o‘yinda, to‘pni yaxshi nazorat qildik, lekin birinchi bo‘limda hujumlarni tezlashtirib yubordik.
Natijada o‘yin basketbolga o‘xshab ketdi, juda ko‘p qarshi hujumlar bo‘ldi. Murabbiy ham aynan shu haqida gapirdi.
Hujumlarni rivojlantirishda sabrli bo‘lish, zarur vaqtda uzatma berish va tezlikni oshirish muhim,” — deya Maguayr fikrlari keltiriladi. Eslatib o‘tamiz, 27-iyul kuni Ruben Amorim boshchiligidagi jamoa Vest Xemni 2:1 hisobida mag‘lub etdi.
19-iyulda esa Leeds bilan o‘yin durang natija bilan yakunlandi — 0:0. Shu tariqa, Manchester Yunayted mavsumoldi uchrashuvlarda o‘z o‘yinini takomillashtirishda davom etmoqda.

Магуайр: Манчестер Юнайтед в атаке должен быть терпеливым
Центральный защитник Манчестер Юнайтед Гарри Магуайр поделился своими мыслями о игре команды. Об этом сообщает Euro-football.ru.
Сегодня "красные дьяволы" выйдут на поле против команды Борнмут в предсезонной товарищеской встрече. Начало матча назначено на 06:30 по ташкентскому времени.
В своем интервью Магуайр сказал: "Мы должны быть более терпеливыми, когда контролируем мяч. В предыдущем матче против Вест Хэма мы хорошо контролировали мяч, но в первом тайме ускоряли атаки.
В результате игра стала похожа на баскетбол, было очень много контратак. Тренер также говорил об этом.
Важно быть терпеливыми в развитии атак, передавать мяч в нужный момент и увеличивать скорость," — приводятся слова Магуайра. Напоминаем, что 27 июля команда под руководством Рубена Аморима одержала победу над Вест Хэмом со счетом 2:1.
19 июля игра с Лидсом завершилась вничью — 0:0. Таким образом, Манчестер Юнайтед продолжает улучшать свою игру в предсезонных матчах.